Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
poniedziałek, 13 grudnia 2021, 16:30-18:30

ZAPROSZENIE: Festiwal Wierszy Ciepłych i Pogodnych z DGL „NURT” – 13.12.2021/Lubań

Dolnośląska Grupa Literacka „NURT”, we współpracy ze Stowarzyszeniem P-ZFST „Pogranicze”  i Miejskim Domem Kultury w Lubaniu, zaprasza do udziału w wydarzeniu poetycko-muzycznym pt. „Festiwal Wierszy Ciepłych i Pogodnych im. Huberta Horbowskiego”. Wstęp wolny!

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 13 grudnia 2021 o godz. 16:30 w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu (sala lustrzana). Poetycko-muzyczny wieczór będzie stanowić podsumowanie literackiego projektu NURT-u poświęconego pamięci, zmarłego przed rokiem, lubańskiego poety Huberta Horbowskiego. Podczas spotkania rozstrzygnięty zostanie  konkurs  poetycki, a autorom nagrodzonych tekstów wręczone zostaną dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymają bezpłatnie premierowy tomik poezji „Ciepło i pogodnie”, w którym znajdzie się wspomnienie o Hubercie Horbowskim oraz wybrane wiersze konkursowe.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

  • Termin i miejsce: 13 grudnia 2021 (poniedziałek), godz. 16:30, Miejski Dom Kultury w Lubaniu (ul. Kościuszki 4).
  • W programie:

* Premiera i bezpłatna dystrybucja tomiku poezji „Ciepło i pogodnie”.

* Wręczenie nagród w konkursie poetyckim „Turniej Wierszy Ciepłych i Pogodnych”.

* Recytacja wierszy uczestników Turnieju.

* Występ zespołu Smolniczanie.

* Poczęstunek.

  • Wstęp wolny!
  • Ważne! Podczas spotkania obowiązuje przestrzeganie aktualnego reżimu sanitarnego.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Festiwal Wierszy Ciepłych i Pogodnych im. Huberta Horbowskiego”, dofinansowany przez Stowarzyszenie Odra-Niemen w ramach konkursu „Dolny Śląsk – region silny społecznie. Regranting dla młodych NGO i grup nieformalnych” ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Programu NOWEFIO - Priorytet 1.

 

Stowarzyszenie P-ZFST "Pogranicze" w Lubaniu

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...