08-11-2021

5 listopada br. w lubańskiej Sali Ślubów, na uroczystości wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, spotkały się dwie pary małżeńskie: państwo Anna i Gustaw Kowalczykowie oraz państwo Teresa i Jan Piekarkowie.

Obie pary zawarły związek małżeński w 1971 r.: Państwo Kowalczykowie 15 sierpnia w Zarębie, a Państwo Piekarkowie 2 października w Platerówce.

Kilka lat po ślubie obie rodziny przeprowadziły się do Lubania, gdzie doczekały tak pięknego jubileuszu.

Wspólne życie nauczyło Państwa wiele. Nauczyło szanować drugiego człowieka, pozwoliło Wam, Drodzy Jubilacji, ugruntować wzajemną miłość, jedność i przywiązanie, a bogactwem swego serca i doświadczenia rozwijać i doskonalić założoną przed pół wieku rodzinę – podczas uroczystości podkreślał Andrzej Choroszy, Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Lubaniu.

50 lat wspólnego życia zaowocowało także dziećmi i wnukami, które są dumą i podporą obu par. Państwo Kowalczykowie doczekali się dwojga dzieci i czworga wnucząt, a państwo Piekarkowie trojga dzieci i trojga wnucząt.

Jestem niezwykle dumny, że mogę stać wśród osób, które wiedzą, że słowo „tak” znaczy „tak”, a słowo „nie” znaczy „nie”, bo Państwo dotrzymali sobie danego słowa. To dzisiaj naprawdę jest wartość, którą trzeba docenić – mówił Arkadiusz Słowiński, Burmistrz Miasta Lubań wręczając medale, przyznane obu parom przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

A jaka jest recepta na tak długą wspólną drogę?

Myśmy się poznali w wielkiej miłości i żeśmy to pielęgnowali do dziś – zwierzał się pan Jan. Cały czas trzeba pracować, trzeba pielęgnować to, co się ma, żeby nie stracić – dodała pani Teresa.

Czy jest recepta? To są indywidualne sprawy. Czasami trzeba dla zdrowia psychicznego się pokłócić, żeby później się pogodzić i żeby to trwało, a jeżeli trwa tyle lat, to coś w tym jest, coś musi działać – opowiadał pan Gustaw

Dostojnym Jubilatom gratulujemy pięknej rocznicy i życzymy wielu kolejnych lat w zdrowiu, szczęściu, wzajemnej miłości i szacunku.

Jeśli w Państwa rodzinie lub wśród znajomych znajduje się małżeństwo z półwiecznym stażem, zachęcamy do zgłaszania tego faktu do Urzędu Stanu Cywilnego, nr tel. 75 646 44 32 lub e-mail: andrzej.choroszy@miastoluban.pl.

(ŁCR)