Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-05-2021

7 maja odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Lubań.

XXXVIII obrady zostały zwołane na wniosek Burmistrza Miasta Lubań, w związku z koniecznością wprowadzenia istotnych zmian w budżecie miasta na 2021 oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2021-2036.

W ramach zmian budżetowych wprowadzono m.in. środki w wysokości 3,5 mln zł uzyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozyskane dofinansowanie zostanie przeznaczone na rewitalizację Paku na Kamiennej Górze w Lubaniu w kwocie 2 mln zł oraz 1,5 mln zł na modernizację obiektów sportowo-rekreacyjnych przy ul. Działkowej. Istotna korekta budżetu miasta dotyczyła również wprowadzenia dofinansowania przyznanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 na projekt pn. „Modernizacja oświetlenia ulicznego w zachodniej i południowej części województwa dolnośląskiego”. Na zwiększenie środków  budżetowych wpłynęło także uzyskanie wsparcia w wysokości 3 tys. złotych z Fundacji Santander, w ramach konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”. Szczególnie ważna decyzja, którą podjęli radni dotyczy zwiększenia o 150 tys. zł środków na „Dotację na wymianę systemów ogrzewania opartych na paliwie stałym lub biomasie”. Jak uzasadniał Arkadiusz Słowiński, Burmistrz Miasta Lubań, decyzję o zwiększeniu wsparcia na ten cel podjęto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Ze względu na spore zainteresowanie tą formą wsparcia i dużą liczbą wniosków, które wpłynęły do Urzędu Miasta Lubań, zaproponowano dodanie środków, aby wszyscy wnioskujący mieszkańcy mieli szansę skorzystać z dotacji.

Wprowadzono zmiany w budżecie miasta na 2021 rok. Plan dochodów budżetu miasta po zmianach wynosi 99 462 846,07 zł, a plan wydatków po zmianach wynosi 106 963 653,82 zł.

Konsekwencją zaktualizowania dochodów i wydatków budżetu miasta wprowadzono zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2021-2036.

Przewodniczący Rady Miasta poddał pod imienne głosowanie przygotowane projekty uchwał, które lubańscy radni przyjęli jednomyślnie.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...