Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-04-2021

Od wczoraj na lubańskich ulicach rozdawane są przypinki i flagi Polski. Przed nami wystawa z okazji rocznicy, facebookowy konkurs, materiał filmowy i album fotograficzny na stronie miasta oraz msza święta w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach.

Miasto Lubań szykuje się do uczczenia wyjątkowej rocznicy. W tym roku mija 230 lat od uchwalenia Konstytucji 3 maja. Choć obostrzenia i troska o zdrowie uniemożliwiają organizację przedsięwzięć znanych z lat ubiegłych, to nie możemy przecież zapomnieć o tej ważnej rocznicy. Dlatego już dziś zapraszamy Państwa do udziału w zaplanowanych wydarzeniach, które pozwolą nam nie tylko świętować, ale też pozostać bezpiecznymi.

Skwer Niepodległości (przy Wieży Brackiej) z początkiem maja ozdobi wystawa pn. „Lubań w 230 rocznicę Konstytucji 3 maja”. Prezentowane tablice będą nawiązywały do trwającego święta. Zostaną na nich umieszczone fotografie pokazujące, jak Lubań świętował w poprzednich latach. Warto wybrać się na majowy spacer do centrum miasta i sprawdzić czy obiektyw nie uchwycił znajomych nam twarzy. Jeśli ktoś po obejrzeniu wystawy będzie czuł niedosyt może wejść na stronę miasta luban.pl, gdzie zostanie zamieszczony album z 230 zdjęciami pozwalającymi powspominać dawne oblicze świętującego miasta. Dodatkowo pod koniec kwietnia na lubańskich ulicach może nas spotkać miła niespodzianka (lub już spotkała), ponieważ samorządowcy postanowili rozdawać okolicznościowe przypinki i flagi. Już pierwszego dnia patriotycznej akcji Zastępca Burmistrza Miasta Lubań Mateusz Zajdel oraz Przewodniczący Rady Miasta Lubań Kamil Glazer spotkali się z miłym odbiorem ze strony lubanian. Mieszkańcy chętnie rozmawiali również z reporterami Lubię Lubań, którzy pytali o to, czym są dla nich święta majowe, jak je wspominają oraz jak chcieliby je spędzić. Z nagrań powstanie okolicznościowy materiał filmowy, który zostanie opublikowany 3 maja na miejskich kanałach internetowych. Jednocześnie 30 kwietnia na FB Lubię Lubań zostanie ogłoszony konkurs. Warto uważniej śledzić ten profil, aby nie przegapić ciekawego wydarzenia. Tradycyjnie 2 maja na Osiedlu Piastów w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętego Jakuba Apostoła zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Zachęcamy do wspólnego przeżywania pierwszych dni maja, kiedy to przypada Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji Trzeciego Maja.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...