Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-04-2021

Fundacja BOŚ zaprasza o udziału w VII edycji konkursu grantowego „Zielona Ławeczka”! Zbierzcie grupę sąsiadów, wspólnie stwórzcie projekt zazielenienia wybranego terenu na swoim osiedlu. Macie szansę na zdobycie grantu o maksymalnej wartości 1950 zł.

ZIELONA ŁAWECZKA to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, miniogrody z ławeczką i dla chętnych obiektem mikroretencji. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań, a jednocześnie powstrzymać utratę wody.

 

Maksymalna wartość grantu rzeczowo-pieniężnego wynosi 1950 zł. W skład grantu wchodzi:

- dofinansowanie na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji miniogrodów: bez obiektów mikroretencji – maksymalnie 1200 zł;

- wraz z obiektami mikroretencji – maksymalnie 1500 zł;

- ławka parkowa – wartość 450 zł;

 

KTO MOŻE ZŁOŻYĆ WNIOSEK?

Zespoły konkursowe to grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd otoczenia swojego miejsca zamieszkania. Zespół powinien składać się z minimum 5 osób, ale jego liczebność może się sukcesywnie zwiększać, ponieważ uczestnicy mogą aktywnie włączać innych sąsiadów do pracy.

 

TERMINY:

- Rejestracja - do 6 czerwca 2021 roku

- Ogłoszenie przyznanych grantów - do 30 czerwca 2021

- Konsultacje nadesłanych projektów z architektem krajobrazu - lipiec-sierpień 2021

- Podpisywanie umów darowizn i przekazanie grantów na realizację projektów - lipiec-sierpień 2021

- Przesłanie sprawozdań z realizacji projektów - do 30 września 2021

 

Więcej informacji: https://zielonalaweczka.pl/

 

Regulamin: https://zielonalaweczka.pl/regulamin/

 

zielonalaweczka.pl 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...