Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
16-11-2020

Szanowni mieszkańcy Lubania, co się stanie, jeżeli nie będziecie segregować odpadów?

Jednostki nadrzędne przeprowadzają kontrole miasta. Gdy okaże się, że mieszkańcy źle się wywiązują z obowiązku segregowania - miasto płaci karę, ale w rzeczywistości, tę karę zapłacą sami mieszkańcy w postaci podwyżki opłat.

Co robi miasto by uniknąć kary?

Inspektorzy miejscy przeprowadzają kontrolę. Jeżeli segregacja jest nieprawidłowa lub nie ma jej wcale wtedy inspektorzy mają prawo nałożyć podwyższoną opłatę. Jest to czterokrotność opłaty na osobę za wywóz odpadów.

Przykład: każda osoba w Lubaniu płaci miesięcznie 25 zł stawki podstawowej za odpady segregowane. Za odpady niesegregowane zapłaci 25złx4=100zł kary miesięcznie.

Czteroosobowa rodzina zapłaci wtedy 400 zł. To się absolutnie nie opłaca!

Segregować musi każdy! Nie ważne gdzie mieszkasz, w bloku, domku jednorodzinnym czy wielorodzinnym. Taki jest obowiązek ustawowy każdego mieszkańca Polski.

A co, jeżeli ktoś ma problem z dostępem do ludmerów (pojemników) lub stoją one za daleko? Problemy te wspólnoty mieszkaniowe mogą zgłosić do Referatu ds. Zagospodarowania Odpadów Urzędu Miasta Lubań. Jeżeli będzie zapewniona lokalizacja wówczas zostaną dostawione kolejne ludmery.

UM Lubań

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...