Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

29-10-2018

Twardy orzech do zgryzienia

Na kolejnych zajęciach „Baw się matematyką” poznaliśmy różne łamigłówki. Między innymi: kwadrat magiczny, sudoku, kenken i obrazki logiczne.

29-10-2018

PIT, VAT i jeszcze ta akcyza

Zaczęliśmy od dyskusji – lepiej, żeby znieść wszelkie podatki, czy wg nas są potrzebne. Julia przygotowała ciekawe wystąpienie, pokazując, ile złotych podatku przypadało na każdego obywatela w 2015 roku i na co ta kwota została przeznaczona.

26-10-2018

„Opowieści niesamowite” w bibliotece

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej w Lubaniu odbywa się wiele ciekawych przedsięwzięć, w których chętnie uczestniczy także społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu.

26-10-2018

Pierwszaki na „Kopciuszku”

Jedna z najpiękniejszych baśni świata powróciła w wydaniu, jakiego jeszcze nie było. Nowych bohaterów i ich tajemnice, które odmieniły losy całego królestwa, poznali dnia 24 października br., uczniowie kl. 1a SP2, będąc na seansie w lubańskim kinie „Wawel”.

26-10-2018

Udział w Ogólnopolskiej Akcji BohaterON

W tym roku nasza szkoła przystąpiła po raz pierwszy do Ogólnopolskiej Akcji BohaterOn. Polegała ona na napisaniu przez chętnych uczniów naszej szkoły kartek pocztowych do uczestników Powstania Warszawskiego.

25-10-2018

Las bliżej nas - otaczamy się przyrodą, odkrywamy tajemnice lasu!

W celu propagowania idei Europejskiego Dnia bez Samochodu lubańska Jedynka wzięła udział w XV edycji pieszego rajdu pod hasłem ,,Las bliżej nas” organizowanym przez RCEE w Lubaniu oraz Nadleśnictwo Świeradów.

25-10-2018

Nauka pierwszej pomocy – udział w największej lekcji recuscytacji

Dnia 16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i właśnie z tej okazji co roku organizowane jest bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób.

24-10-2018

Zawody w badmintona – udział lubańskiej Jedynki w Mistrzostwach Powiatu

Badminton jest grą, w której liczy się czas reakcji, technika, ale przede wszystkim kondycja fizyczna. Tego z pewnością nie zabrakło naszym zawodnikom – uczestnikom tegorocznych Mistrzostw Powiatu w badmintona.

23-10-2018

Dzień Krajobrazu i dęby niepodległości.

19 października 2018 r. uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu brali udział w obchodach Lubańskiego Dnia Krajobrazu.

23-10-2018

„Frapująca Matematyka”

Dnia 17.10.2018 r. odbyły się już drugie zajęcia zorganizowane z projektu "Frapująca matematyka" dofinansowanego w V edycji Konkursu Grantowego "mPotęga".

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...