Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-09-2016

Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński ogłosił rozpoczęcie Konkursu „Sportowiec Roku Miasta Lubań 2016” oraz Plebiscytu „Gwiazda Sportu Miasta Lubań 2016”. Lubańskie kluby sportowe zapraszamy do zgłaszania swoich reprezentantów.

Mamy swoich zawodników, którzy odnoszą większe lub mniejsze sukcesy sportowe w skali kraju, czy Europy. Przy okazji rozgrywek dopingujemy i wspieramy ich ze wszystkich sił. Po wygranej świętujemy, po przegranej często tracimy zapał. Widzimy efekty, a ciężka droga dojścia do celu nas nie interesuje. A sportowiec nie może tracić zapału - ma być w formie i wygrywać. Ale żeby to osiągnąć, musi trenować – czasem skoro świt, czasem do późnej nocy.
- Gale i wydarzenia medialne są po to, by przypominać o lokalnych gwiazdach sportu i nagradzać ich ciężką pracę – mówi burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński. – My wybraliśmy formę plebiscytu i konkursu, żeby zaangażować jak najwięcej ludzi. Spośród wyłonionych przez kluby kandydatów i kandydatek internauci i czytelnicy Ziemi Lubańskiej wybiorą „Gwiazdę Sportu”, a specjalnie powołana kapituła, kierując się wagą osiągnięć – „Sportowca Roku Miasta Lubań 2016”.  
Gorąco zachęcamy do współpracy kluby sportowe, działające na terenie Lubania. Tym bardziej, że w tym roku klub, w którym działają sekcje, może wystawić nie jednego głównego przedstawiciela, a osoby reprezentujące poszczególne sekcje. Odzwierciedla to jeden z głównych celów wydarzenia, którym jest promowanie działalności klubów i dyscyplin sportowych poprzez sylwetki reprezentantów i ambasadorów. Na „Gwiazdę Sportu 2016” jak i „Sportowca Roku 2016” czekają cenne trofea i nagrody. Za udział w plebiscycie i konkursie nagradzani są także pozostali zawodnicy (organizatorzy kolejny raz przewidzieli wartościowe nagrody rzeczowe, bliskie sportowemu sercu i przydatne w treningach).  
Czas wysyłania zgłoszeń mija 17 października. Zgłoszeń można dokonywać poprzez formularz dostępny poniżej oraz w Informacji Turystycznej (Bracka 12). Prezentacja sylwetek zgłoszonych kandydatów/ek ukaże się 26 października  - równolegle w Ziemi Lubańskiej, na oficjalnej stronie miasta Lubań - luban.pl oraz na oficjalnym fanpage’u miasta – www.fb.com/lubieluban. Jednocześnie wydrukowany zostanie pierwszy kupon do głosowania i rozpocznie się głosowanie internautów poprzez polubianie zdjęć kandydatów/ek. Głosowanie zakończy się na początku stycznia a nagrody zostaną wręczone podczas specjalnie zorganizowanej Lubańskiej Gali Sportu. 
(ŁCR/foto: Ziemia Lubańska)

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...