Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

01-02-2020

Razem na Święta – udział lubańskiej Jedynki w akcji MEN

Nasza placówka na co dzień angażuje się w liczne przedsięwzięcia charytatywne. Sprawnie funkcjonuje u nas Szkolny Klub Wolontariatu, który realizuje działania zasługujące na prawdziwe uznanie.

20-12-2019

zDolny Ślązak po etapie powiatowym i uczniowie z SP1

W listopadzie w PCE w Lubaniu odbyły się powiatowe eliminacje konkursu Zdolny Ślązak. Szkołę Podstawową nr 1 im. T. Kościuszki w Lubaniu reprezentowała liczna grupa uczniów, którzy sprawdzali swoją wiedzę w różnych dziedzinach nauki.

20-12-2019

Uczniowie klas II-III z SP1 na musicalu

Alternatywą dla tradycyjnych zajęć szkolnych może być musical profilaktyczny. Przekonali się o tym uczniowie klas drugich i trzecich, którzy 10.12 wybrali się do Bolesławca, gdzie w kinie Forum obejrzeli musical pt.,, Cudowna lampa Aladyna’’ w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego FORTE z Wrocławia.

20-12-2019

Zmagania siatkarskie dziewcząt lubańskiej Jedynki

Co jest największym atutem drużyny sportowej? Zagrać jak najlepiej, dać z siebie wszystko –to z pewnością założenia, które towarzyszą nieustannie każdej ekipie reprezentującej szkołę podczas zawodów sportowych.

17-12-2019

Ważna lekcja postaw obywatelskich – Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lubań

We czwartek, 12 grudnia br., miała miejsce inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lubań. Na spotkanie do sali Rajców przybyli przedstawiciele lubańskich szkół - młodzież ucząca się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na terenie Lubania.

17-12-2019

Pięciolatki z Przedszkola Miejskiego nr 5 z wizytą w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu

W dniu 12 grudnia naszą bibliotekę odwiedziły pięciolatki z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Lubaniu. Dla niektórych była to ich pierwsza wizyta w królestwie książek i bajek. Podczas tej wizyty dzieci miały możliwość przejść między regałami oraz zapoznać się z ofertą dla najmłodszych.

17-12-2019

Świąteczny Koncert w SP1

W filmowej wersji „Opowieści z Narnii”, najmłodsza bohaterka- Łucja, zobaczywszy św. Mikołaja, zaskoczona stwierdziła: „Sądziłam, że w Narnii nie ma Bożego Narodzenia”. Przybysz wychodzący z sań, odpowiedział jej: „Boże Narodzenie jest odkąd się tu pojawiliście”.

15-12-2019

Uczniowie klas 4-6 lubańskiej Jedynki na musicalu Bogowie i Herosi

W jaki sposób mity współtworzyły wizję świata starożytnych Greków? Jakie obowiązki mieli bogowie greccy? Kto musiał podporządkowywać się prawom boskim, składać nieśmiertelnym ofiary i oddawać cześć?

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...