Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

27-11-2013

Młodzi Polacy świętują Dzień Niepodległości w SP4

        8 listopada stał się w naszej szkole dniem barw narodowych. Młodzi patrioci wyróżniali się strojem, do którego przyczepione były tasiemki lub kotyliony podkreślające naszą polskość.

27-11-2013

Co kraj to obyczaj…-Halloween w SP4

            Naszą opowieść można by zacząć od słów: dawno, dawno temu… Na tak, tylko gdzie? A więc w krajach europejskich jeszcze całkiem niedawno temu. W Polsce obchodzono zwyczaj DZIADÓW. Wywodził się on z tradycji przedchrześcijańskiej, zaś jego celem było nawiązanie kontaktu z duszami zmarłych i pozyskanie ich przychylności. Dzisiaj odpowiednikiem dziadów są ZADUSZKI.

26-11-2013

,,Dziś w przedszkolu jest wesoło - misie z nami tańczą w koło …”

Na całym świecie 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Czy wiecie, że pierwsza maskotka misia powstała 111 lat temu? Przedszkolaki z „Trójki”, jak co roku, wzięły udział w święcie swoich ulubionych pluszaków.

25-11-2013

"Kowalowe skały"- Kasia i dziadek Stasiu odwiedzają gospodarstwo ekoturystyczne.

            Dzieci z grupy V i VII PM nr 5 w Lubaniu uczestniczyły w wycieczce do "Kowalowych skał" we Wrzeszczynie koło Jeleniej Góry.Ekologiczne gospodarstwo położone jest w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru.

25-11-2013

Światowy Dzień Pluszowego Misia w SP1

Każde dziecko kocha misie. To one są pierwszymi Przytulankami i powiernikami tajemnic. Co roku pamiętamy o tych sympatycznych zwierzątkach w Światowym Dniu Pluszowego Misia.
Tym razem wszyscy uczniowie w SP 1 przynieśli do szkoły swojego ulubionego misia, z którym można było spacerować, rozwiązywać zadania i pokazać kolegom.

24-11-2013

Wielki Konkurs Ekologiczny dla przedszkoli

Nasze przedszkole bierze udział w Wielkim Konkursie Ekologicznym dla przedszkoli organizowanym przez serwis dla dzieci Buliba.pl pod honorowym patronatem Ministra Środowiska.
Prosimy wszystkich o głosowanie na pracę wykonaną przez gr. III pt. „Choinka”.

24-11-2013

My też pomagamy Kamilowi!

Przypominamy, że w naszym przedszkolu przez cały czas trwa akcja „korek” – zbiórka nakrętek na pokrycie kosztów leczenia Kamila Nowosielskiego chorego na raka mózgu. Dzięki dzieciom, rodzicom a także personelowi naszego przedszkola zebraliśmy już 2 worki nakrętek. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy systematycznie przynoszą nakrętki i liczymy na więcej.
Wierzymy, że każda przyniesiona zakrętka przybliży Kamila do odzyskania zdrowia.
 

A. Sk.
 

22-11-2013

Poznajemy zawody


Jak powstaje miód? Co to jest stebnówka? Jak zrobić dobre zdjęcie?

21-11-2013

Kolejny sukces Gimnazjalistów z 1 w konkursie wiedzy o bioregionie

W XII edycji międzygminnego konkursu wiedzy o bioregionie pt: Doliną rzeki Kwisy – ochrona przyrody, który odbył się 25.10.2013r., swoich reprezentantów wystawiło aż dziewięć gimnazjów z naszego powiatu. Gimnazjum nr 1 im. St. Wyspiańskiego w Lubaniu reprezentowali Kamil Zygarowicz z klasy III a i  Marcin Boroński z klasy II b.

20-11-2013

Pieczemy ciasteczka

Minioną środę starszaki z grupy V spędziły bardzo pracowicie.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...