Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

06-03-2014

PROJEKT

Pięciolatki pomysł miały
i kompocik zgotowaly,
a pyszniutki - bo z jabłuszek,
wypił starszak i maluszek.
Gdy wypili zakrzykęli -
bo wspaniały humor mieli:
"Zawsze się odżywiaj zdrowo -
będziesz myślał wystrzałowo !!!"

06-03-2014

Multimedialne zwierzęta arktyczne

    Dnia 12.02.2014 r. w PM nr 5 w Lubaniu w grupie V odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Spotkanie odbyło się w ramach projektu " Multimedialne Przedszkole".

06-03-2014

Straż Ochrony Kolei

        Przedszkolaki z PM nr 5 w Lubaniu gościły panów ze Straży Ochrony Kolei.Dzieci zapoznały się z zasadami odpowiedniego zachowania się w miejscach publicznych i prawidłowego korzystania ze środków   komunikacji kolejowej.

05-03-2014

Wiosenna sałatka

W PM nr 3 dzień 4 marca  był w grupie II kolejnym dniem „dla zdrowia”. Dzieci z wielkim przejęciem obierały, kroiły i mieszały produkty do wiosennej sałatki. Pamiętały, aby wcześniej umyć ręce i warzywa. Pomidor, sałata, szczypiorek, kukurydza, jajeczko - mniam... mniam... zapachniało wiosną.
                                                                                                                                                                                                                      M.W.
 

05-03-2014

Wizyta pani fizjoterapeutki w PM nr 3

W piątek 28 lutego odwiedziła nas pani fizjoterapeutka. Była to szczególna wizyta, gdyż pani Iza powiedziała nam, iż kiedyś pracowała w naszym przedszkolu jako pielęgniarka. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca fizjoterapeuty i jaka jest ważna dla pacjentów.

05-03-2014

Co słychać u naszych patyczaków?

Patyczaki indyjskie są z przedszkolakami z PM nr 3 już prawie pół roku, a opieka nad nimi to jedno z ulubionych zajęć starszaków.

05-03-2014

V edycja konkursu dla gimnazjalistów „Moja okolica pięknieje dzięki RPO"

Zapraszamy dolnośląskich gimnazjalistów do wzięcia udziału w konkursie „Moja okolica pięknieje dzięki RPO”.

Ważne terminy:
• do 18 marca 2014 r. – nadsyłanie prac artystycznych do siedziby organizatora;
• do 10 kwietnia 2014 r. – wyłonienie uczestników II ETAPU;
• maj 2014 r. – finał konkursu.

03-03-2014

PN 1 BIERZE UDZIAŁ W AKCJI "5-PORCJI"

        Celem programu „5 porcji warzyw, owoców lub soku” jest zwiększenie świadomości na temat łatwej i zdrowej diety oraz zachęcenie do wdrożenia jej w życie. Dlaczego akurat 5 porcji? Ponieważ według ekspertów, jest to optymalna dawka witamin i mikroelementów niezbędna dla dobrego stanu naszego organizmu. Wystarczy naprawdę niewiele, aby zrobić coś dobrego dla samopoczucia i zdrowia – jedna porcja to średniej wielkości owoc, warzywo lub szklanka soku. Łatwo jest dodać po jednej porcji warzyw do trzech posiłków w ciągu dnia, a pomiędzy nimi schrupać jabłko lub marchewkę i wypić sok.
 

   

28-02-2014

Zasady rekrutacji do przedszkoli publicznych w mieście Lubań

Już od marca rusza rekrutacja do lubańskich przedszkoli. W tym roku wprowadzono do niej zmiany – zasady są ujednolicone dla wszystkich miejskich przedszkoli publicznych.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...