Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

26-09-2013

Idzie jesień z pełnym koszem...

                                Przedszkolaki z PM nr 5 w Lubaniu radośnie i kolorowo powitały jesień.

26-09-2013

Jesteśmy e-przedszkolakami

                                  Już od września PM nr 5 w Lubaniu realizuje program edukacji przedszkolnej - Multimedialne przedszkole pod hasłem " Z e-przedszkolakiem izerskim szlakiem". W tym zadaniu uczestniczą grupy przedszkolne, które będą realizować zagadnienia z dziedziny turystyki -poznawania naszego rejonu Pogórza Izerskiego, agrobiznesu i multimediów wykorzystując tablicę multimedialną.Dzieci są zainteresowane i chętnie biorą udział w zajęciach i zabawach.

26-09-2013

„Via Regia: Poznać Europę – od historii do przyszłości”.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu uczestniczyli  w realizacji polsko-niemieckiego  projektu „Via Regia: Poznać Europę – od historii  do przyszłości”. 16 września 2013r. miało miejsce drugie już spotkanie gimnazjalistów z Wyspiańskiego z rówieśnikami z niemieckiej szkoły Mittelschule w Kőnigsbrück zorganizowane przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” i Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e. V.  przy współpracy nauczycieli z wymienionych szkół.

25-09-2013

Akcja „Zielony Rower” w Gimnazjum nr 1

10 i 11 września w Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu już po raz czwarty zainaugurowano program edukacyjno – warsztatowy "Zielony Rower". Ma on na celu poszerzenie wiedzy uczniów różnego typu szkół na temat lasu i jego funkcji oraz pracy leśnika, a także wyłonienie najlepszego edukatora leśnego spośród leśników biorących udział w akcji.

24-09-2013

„Gimnazjaliści z Wyspiańskiego bliżej nauki i sztuki”

Zgodnie z tradycją 20.09.13r. pojechaliśmy do Wrocławia, aby uczestniczyć w XVI Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Najpierw braliśmy udział w zajęciach pod nazwą „Odlotowa chemia”, odbywających się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Mieliśmy tam okazję poznać własności światła ultrafioletowego, obserwować zjawisko fluorescencji i fosforescencji i jednocześnie dowiedzieć się, gdzie mają one zastosowanie.

23-09-2013

Multimedialne przedszkol


Nasze przedszkole od początku września bierze udział w Projekcie "Multimedialne przedszkole – program edukacji przedszkolnej" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanym przez Powiat Lubański – Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu.

21-09-2013

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

        Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Niepublicznym nr 1 w Lubaniu, zbiegł się w jednym czasie   ze świętem ziemniaka. Farma na rozdrożu jak zwykle przyjęła nas serdecznie, a i deszczyk był tak miły, że poczekał, aż do naszego powrotu do przedszkola. Bawiliśmy się wyśmienicie - dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte - a to dla nas największy sukces.

A.CZ.

19-09-2013

Bezpieczeństwo na drodze

Dnia 16 września podczas spotkania z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu uczniowie kl. I SP1 w Lubaniu miały okazję zapoznać się z obowiązującymi zasadami ruchu drogowego.

19-09-2013

Spotkanie uczniów z Gimnazjum nr 1 w Lubaniu i Mittelschule w Kőnigsbrück

W poniedziałek 16 września 2013 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 w Lubaniu gościli swoich rówieśników z niemieckiej szkoły Mittelschule w Kőnigsbrück.
Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” i Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e. V., przy wsparciu Łużyckiego Centrum Rozwoju, w ramach polsko-niemieckiego projektu „Via Regia: poznać Europę – od historii do przyszłości”.

15-09-2013

SPACERKIEM PO LUBANIU

Edukacja regionalna ma bardzo ogromne znaczenie, dlatego ważne jest by ją kształtować już od najmłodszych lat.
W ramach realizacji tematu kompleksowego „ Moja miejscowość” 5-6-latki z naszego przedszkola podczas wrześniowych spacerów po mieście poznawały najciekawsze miejsca i zabytki Lubania.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...