Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

08-01-2014

Zapisy do klasy pierwszej

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu informuje, że od 07.01.2014 r. do 31.03.2014 r. odbywają się zapisy uczniów do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2014/2015.

06-01-2014

Świąteczne spotkanie z rodzicami w przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania w przedszkolu - dlatego 18 grudnia 2013 r. grupa IV z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu zaprosiła na warsztatowe zajęcia otwarte swoich rodziców, aby wspólne radować się nadchodzącymi świętami.

06-01-2014

Przedszkolaki piekły pierniczki

Dzieci z gr. IV z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu w dniu 17-go grudnia z wielkim entuzjazmem zabrały się do wypieku świątecznych pierniczków.

29-12-2013

BAJKOWE JASEŁKA

,,Patrzcie bracia tam na niebie gwiazda jasna świeci
to w Betlejem w starej szopie przyszło na świat Dziecię…”

Jasełka to tradycja naszego przedszkola. W tym roku ,,trójkowe przedszkolaki” z grupy V przygotowały bajkowe jasełka dla wszystkich dzieci i personelu przedszkola oraz dla swoich rodziców.

28-12-2013

Rozmawiamy o świętach...

              19 grudnia w grupie IV i VI w PM nr 5 w Lubaniu odbyły się zajęcia otwarte o tematyce świątecznej.

24-12-2013

„Bóg się rodzi ...„

Już niebawem będziemy przeżywać Święta Bożego Narodzenia, które najczęściej kojarzą się nam z wieczorem wigilijnym, choinką, kolędami. Szczególnie dla nas Polaków święta te mają wyjątkową wymowę. Boże Narodzenie jest czasem radości, miłości i pojednania.

23-12-2013

Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Lubaniu

W gr. IV czytamy „od deski do deski”

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając - nasze przedszkole, bierze udział społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

20-12-2013

Zakończenie projektu „Razem w pełni sprawni. Wspólnie tworzymy lepszą szkołę, lepszy światR

10 grudnia 2013 roku we Wrocławiu odbyło się oficjalne zakończenie projektu „Razem w pełni sprawni”. Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu otrzymało z rąk Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego – Radosława Małonia dyplom wraz z podziękowaniem za udział w projekcie, którego głównym celem było kształtowanie właściwej postawy wobec osób niepełnosprawnych.

20-12-2013

Święta tuż, tuż

16 i 17 grudnia były szczególnie uroczystymi dniami w naszej szkole. Tym razem do wspólnych zajęć praktycznych zaprosiliśmy rodziców. Gdy zapadł zmrok, uczestniczyliśmy w przedstawieniu bożonarodzeniowym przygotowanym przez koło teatralne, uczniów klasy IIb i koło muzyczne (53 artystów).

20-12-2013

Warsztaty Bożonarodzeniowe w SP 4

          19 XII grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w warsztatach bożonarodzeniowych zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski - dekorowaliśmy pierniczki i wykonywaliśmy kartki oraz stroiki świąteczne.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...