Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

15-12-2013

Poznajemy zawód kominiarza

Dnia 12.11.2013r. odwiedził przedszkole kominiarz. Była to okazja do poznania ubioru, sprzętu i czynności wykonywanej przez gościa.

15-12-2013

Zwiedzamy fabrykę bombek w Złotoryji

Zorganizowana wycieczka autokarowa do Złotoryji była okazją do poznania nie tylko atrakcyjnego zakładu przemysłowego - Fabryki Ozdób Choinkowych Vitbis, ale również do poznania ukształtowania terenu Pogórza Izerskiego, jego legend i zabytków oraz obserwowania przyrody i zwierząt. Dla dzieci była to wycieczka pełna wrażeń i niespodzianek.

14-12-2013

Wychowanka z Przedszkola Miejskiego nr 3 zwyciężczynią I miejsca Ogólnopolskiego Konkursu plastyczn

Dnia 06.11.2013 odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego „Jesienna fryzura Pani Jesieni”,  inspirowany wierszem Danuty Gellnerowej pt. „Jesień u fryzjera” zorganizowanego  Zespół Szkół Nr 6 i Przedszkole Nr 7 w Bydgoszczy . Na konkurs wpłynęło 279 prac z całej Polski. Ku naszemu zaskoczeniu i wielkiej radości I miejsce zajęła dziewczynka z naszego przedszkola – Anastazja Kiljan. Otrzymała ona   wspaniałą nagrodę oraz piękny dyplom.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.
 

Dyrektor
Jolanta Kazan
 

13-12-2013

Jesteśmy różni, ale równi

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka 11 grudnia Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 zapoznał się z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka oraz przygotował krótką prezentację w klasach pod hasłem „Jesteśmy różni ale równi”. Uczniowie przypomnieli sobie sylwetki sławnych osób walczących o prawa człowieka w różnych krajach świata.

12-12-2013

Jedynka pachnąca piernikami

Koniec listopada w Jedynce to czas pieczenia pierników. Już drugi rok z rzędu, uczniowie przynoszą własnoręcznie lub rodzinnie upieczone i świąteczne udekorowane pierniki.

12-12-2013

Jedynkowe Mikołajki

No i wreszcie przyszedł!
Cały rok czekaliśmy, pisaliśmy listy i tęskniliśmy za jego siwą brodą, a może za tym wielkim workiem z prezentami?!

11-12-2013

Potyczki z matematyką

Po kilku latach przerwy uczniowie Gimnazjum nr 1 im. St. Wyspiańskieg w Lubaniu zainteresowani matematyką biorą udział Dolnośląskich Meczach Matematycznych. Jest to już XIII edycja tych rozgrywek organizowana przez Fundację Matematyków Wrocławskich. 

11-12-2013

IV Szkolny Przegląd Talentów w Gimnazjum nr 1

Tegoroczny Szkolny Przegląd Talentów to już czwarta tego typu impreza organizowana  w Gimnazjum nr 1. W ubiegłych latach uczniowie naszej szkoły prezentowali swe liczne talenty w kategoriach takich jak: śpiew, taniec, fotografika, malarstwo czy też gra na różnych instrumentach.

11-12-2013

SP 4- Podziękowania

      Grudzień to szczególny miesiąc, czas podsumowań i refleksji. W mikołajkowy poranek przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego w raz z opiekunką udały się do ZGiUK   Lubań, gdzie na ręce Dyrektora ds. Ekonomicznych  Pani Edyty Dziechciarz założyły podziękowania za okazaną pomoc.

10-12-2013

Uczeń z Gimnazjum nr 1 finalistą zDolnego Ślązaka

Uczeń Gimnazjum nr 1 im. St. Wyspiańskiego w Lubaniu Kamil Zygarowicz został laureatem etapu powiatowego Konkursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista w części przyrodniczej. Wykazał się ponad przeciętną wiedzą z chemii, biologii i geografii, i zakwalifikował się do etapu finałowego, który odbędzie się we Wrocławiu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...