Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

05-11-2014

Witajcie w naszej bajce

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

05-11-2014

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w GM 2

W bibliotece szkolnej Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika odbyło się spotkanie podsumowujące
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który jest obchodzony corocznie w październiku.
Hasłem tegorocznego MMBS były słowa światowej sławy pisarza Umberto Eco:
„Kto czyta, ten żyje podwójnie”.

05-11-2014

ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W NP 1

      5.11.2013. w Przedszkolu Niepublicznym Nr 1  obchodziliśmy „Dzień postaci z bajek”
Bajkowy nastrój gościł w naszym przedszkolu od samego rana. Tego dnia do przedszkola zawitały: Królewny Śnieżki, Roszpunki, Batmany, Spider- Man, Koty, Misie i wiele innych ulubionych bohaterów bajek.
 

05-11-2014

Uroczyste Otwarcie Żłobka

Dnia 21 października odbyło się uroczyste otwarcie Żłobka jako samodzielnej jednostki organizacyjnej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta Lubań, Pani Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 3 oraz zaproszeni rodzice.

04-11-2014

Dyniowe święto

Dynia to wciąż za mało doceniane warzywo. Trójkowe przedszkolaki po raz kolejny pokazały, że Święto Dyni może być naszym rodzimym świętem i nie tylko Halloween kojarzy się z dynią.

04-11-2014

Sukces Korneli!

Uczennica SP 1 – Kornelia Orlik zajęła II miejsce w konkursie fotograficznym „Za to kochamy Góry Izerskie”, zorganizowanym przez Leśny Kompleks Promocyjny „ Sudety Zachodnie” Nadleśnictwo Świeradów. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania talentu.

04-11-2014

W Jedynce nieźle straszyło!

W piątek, 31.10.2014r. w naszej szkole grasowały duchy, strachy i potwory. Było strasznie, bo wszyscy biegali, krzyczeli, wyciągali okropne pazury i bardzo chcieli słodyczy albo grozili psikusami. Nie bardzo im się udało ze słodyczami, bo preferujemy zdrowe odżywianie, ale straszenie było na poważnie, przez cały dzień. Jak wiadomo, każda okazja do zabawy jest dobra, więc nasi uczniowie, biorąc przykład ze swoich rówieśników z innych krajów, postanowili świętować Halloween. Wiemy, że nie jest to nasza tradycja, ale skoro przynosi radość i pozwala połączyć różne kultury, cieszymy się i popieramy!

 

03-11-2014

LEKCJA NA ŻYWO (z rycerzami) w GM2

29 X A.D. 2014 odbyła się lekcja historii na żywo pt: "Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego".
  Została ona zorganizowana przez Organizację Widowisk Historycznych ARKONA
  oraz przez naszego nauczyciela historii p. Agnieszkę Franczak.

03-11-2014

"DZIEŃ DOŚWIADCZALSKIEGO W NP 1 CZYLI BADAM, DOŚWIADCZAM, EKSPERYMENTUJĘ"

        W piątek zainaugurowaliśmy comiesięczny cykl zabaw badawczych mających na celu dostarczenie dzieciom niezliczonej ilości nowych przeżyć związanych z odkrywaniem właściwości rzeczy i zjawisk. Zadziwialiśmy, budziliśmy ciekawość i prowokowaliśmy do odkrywania. Miny dzieci.....bezcenne. Dziękujemy rodzicom za włączenie się do a zabawy. 

03-11-2014

"Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego"

29.10.2014r. uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu uczestniczyli w żywej lekcji historii. Dwóch wojowników słowiańskich - pasjonatów z agencji widowisk historycznych ARKONA, przybliżyło uczniom wydarzenia,  daty i życie codzienne Polski z czasów pierwszych Piastów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...