Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

04-11-2014

Sukces Korneli!

Uczennica SP 1 – Kornelia Orlik zajęła II miejsce w konkursie fotograficznym „Za to kochamy Góry Izerskie”, zorganizowanym przez Leśny Kompleks Promocyjny „ Sudety Zachodnie” Nadleśnictwo Świeradów. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania talentu.

04-11-2014

W Jedynce nieźle straszyło!

W piątek, 31.10.2014r. w naszej szkole grasowały duchy, strachy i potwory. Było strasznie, bo wszyscy biegali, krzyczeli, wyciągali okropne pazury i bardzo chcieli słodyczy albo grozili psikusami. Nie bardzo im się udało ze słodyczami, bo preferujemy zdrowe odżywianie, ale straszenie było na poważnie, przez cały dzień. Jak wiadomo, każda okazja do zabawy jest dobra, więc nasi uczniowie, biorąc przykład ze swoich rówieśników z innych krajów, postanowili świętować Halloween. Wiemy, że nie jest to nasza tradycja, ale skoro przynosi radość i pozwala połączyć różne kultury, cieszymy się i popieramy!

 

03-11-2014

LEKCJA NA ŻYWO (z rycerzami) w GM2

29 X A.D. 2014 odbyła się lekcja historii na żywo pt: "Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego".
  Została ona zorganizowana przez Organizację Widowisk Historycznych ARKONA
  oraz przez naszego nauczyciela historii p. Agnieszkę Franczak.

03-11-2014

"DZIEŃ DOŚWIADCZALSKIEGO W NP 1 CZYLI BADAM, DOŚWIADCZAM, EKSPERYMENTUJĘ"

        W piątek zainaugurowaliśmy comiesięczny cykl zabaw badawczych mających na celu dostarczenie dzieciom niezliczonej ilości nowych przeżyć związanych z odkrywaniem właściwości rzeczy i zjawisk. Zadziwialiśmy, budziliśmy ciekawość i prowokowaliśmy do odkrywania. Miny dzieci.....bezcenne. Dziękujemy rodzicom za włączenie się do a zabawy. 

03-11-2014

"Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego"

29.10.2014r. uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu uczestniczyli w żywej lekcji historii. Dwóch wojowników słowiańskich - pasjonatów z agencji widowisk historycznych ARKONA, przybliżyło uczniom wydarzenia,  daty i życie codzienne Polski z czasów pierwszych Piastów.

02-11-2014

"My jesteśmy straszne zmory" z PM -3

„My jesteśmy straszne zmory,
bardzo groźne z nas upiory,
jeśli nie chcesz się nas bać,
musisz nam cukierka dać.”
 

31-10-2014

Wycieczka na Zamek Czocha

Dnia 28.10.2014 roku odbyła się w naszej szkole wycieczka na zamek Czocha i Tamę Leśniańską.

Udział w wycieczce wzięły osoby, które uczestniczyły w prelekcji pana Piotra Kucznira
( pt. „ Symbole narodowe w życiu codziennym młodego Polaka”)
na zajęciach kółka historycznego.

30-10-2014

Bal Witamin

Trudno nie docenić roli, jaką warzywa i owoce odgrywają w naszej codziennej diecie. Dlatego 30.10. odbył się w naszym przedszkolu Bal Witamin.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...