Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

02-04-2014

Sesja bogata w treści

Marcowa sesja Rady Miasta obfitowała w fakty i decyzje istotne z punktu widzenia lubanian. Reprezentujący ich rajcy podczas obrad skupili się na temacie pomocy społecznej oraz działaniach lubańskich placówek kulturalnych, podjęli również kilka ważnych dla życia miasta decyzji, dotyczących między innymi stawek na pływalni MOSiR, wsparcia dla Lokalnego Inkubatora Organizacji Pozarządowych (Dolnośląski Punkt Konsultacyjno-Doradczy) oraz programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Lubań w 2014 roku.

02-04-2014

Nowe drogi w budowie

Budżet Lubania na rok 2014 zakłada bardzo dużą inwestycję w miejskie drogi. Łącznie ma to kosztować prawie 4 miliony złotych. Wybierając drogi do remontu brano pod uwagę oczywiście ich stan, a także opinię mieszkańców i radnych miejskich i w szczególności wcześniejsze środki przeznaczane na ich remont.

02-04-2014

Oświadczenie Burmistrza Miasta Lubań Arkadiusza Słowińskiego

W związku z informacją, która pojawiła się na portalu luban24.pl na temat mojej rezygnacji z  funkcji Burmistrza Miasta Lubań i przygotowywania się do startu w wyborach do Europarlamentu, informuję, że był to żart primaaprilisowy. 1 kwietnia rządzi się swoimi odwiecznymi prawami, wszystkie osoby, które mogły poczuć się zaniepokojone ewentualną destabilizacją w Lubaniu pragnę zapewnić, że nie mam żadnych politycznych planów kolidujących ze sprawowaniem urzędu burmistrza.  

 

01-04-2014

Oświadczenie Burmistrza Miasta Lubań Arkadiusza Słowińskiego

W związku z informacją, która pojawiła się na portalu luban24.pl na temat mojej rezygnacji z  funkcji Burmistrza Miasta Lubań i przygotowywania się do startu w wyborach do Europarlamentu, informuję, że jutro, tj. 2 kwietnia wydam oświadczenie w tej sprawie.

 

01-04-2014

Informacja PEC Lubań

Ze względu na wyjątkowo ciepłą zimę i nieosiągnięcie przez PEC Lubań planowego poziomu zużycia energii cieplnej informujemy, że w okresie 01.04.2014 r. - 15.04.2014 r. w godzinach 8.00-12.00 i 15.00-20.00 zwiększana będzie temperatura na kotle centralnym, skutkiem czego ciepło będzie intensywniej dostarczane do odbiorców. W efekcie grzejniki u odbiorców będą osiągać wyższe temperatury niż zazwyczaj. Zmiana ta jest bezpłatna dla odbiorców ciepła. Prosimy nie przykręcać grzejników a w przypadku zbyt wysokiej temperatury w użytkowanych pomieszczeniach obniżać ją poprzez otwarcie okien.

31-03-2014

Zmiana stawki miesięcznej za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Burmistrz Miasta Lubań uprzejmie informuje, iż Uchwałą Nr XLVII/340/2014 Rady Miasta Lubań z dnia 28 stycznia 2014r. (Dz. Urz. Woj. Dol. z 2014r., poz. 614), zostały wprowadzone obniżone stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie miasta Lubań.

31-03-2014

Informacja prasowa na temat kontroli Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

W związku z przeprowadzoną pod koniec roku 2013 w powiecie lubańskim kontrolą Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, podczas której kontrolowana była między innymi Gmina Miejska Lubań, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nałożył na gminę karę finansową za niezgłoszenie oddania do użytku jednej ze zrealizowanych w pierwszej połowie roku 2011 miejskiej inwestycji. Burmistrz Lubania po dokonaniu analizy przyczyn zaniedbań wyciągnął personalne konsekwencje wobec pracowników działu merytorycznego.

28-03-2014

Konkurs „zDolne NGO”

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń ma zaszczyt ogłosić  III Edycję Konkursu „zDolne NGO” dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej  prowadzącej działalność w obszarze aktywności obywatelskiej w latach 2012–2013 roku. 

26-03-2014

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia nowego wideoinformatora. Tym razem relacje na temat:

  • wizyty Kamila Cebulskiego w Lubaniu,
  • zajęć realizowanych przez Regionalne Centrum Ekologiczne w Lubaniu,
  • kolorowego powitania wiosny.

26-03-2014

Bezpłatne szkolenie z rozliczania projektów finansowanych z POKL

Zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu "Weryfikacja projektu finansowanego z PO KL w trakcie realizacji i po jego zakończeniu", które odbędzie się w terminie 31.03.2014 - 01.04.2014 o godz. 9:00-16:00. Szkolenie poświęcone będzie zasadom realizacji i rozliczaniu projektów finansowanych z POKL dla beneficjentów. Omówione zostaną kwestie związane z kontrolami projektów, trwałością, dokumentacją po okresie realizacji projektów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...