Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

11-02-2014

Przedłużony termin naboru ankiet!

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu informuje, że termin przesyłania przez lubańskie organizacje pozarządowe ankiet do broszury pt. „Pozarządowy Lubań – informator o organizacjach pozarządowych działających na terenie miasta Lubań” został przedłużony do 14 lutego br. czytaj więcej

10-02-2014

Przedłużony termin naboru ankiet!

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu informuje, że termin przesyłania przez lubańskie organizacje pozarządowe ankiet do broszury pt. „Pozarządowy Lubań – informator o organizacjach pozarządowych działających na terenie miasta Lubań” został przedłużony do 14 lutego br.

07-02-2014

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego w sprawie postanowienia Nr  I-Pg-1/14 o sprostowaniu oczywistej omyłki w decyzji Nr I-Pg-5/10 z dnia 25 października 2010 r. ustalającej lokalizację inwestycji w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu dla zadania: Budowa gazociągu wysokiego ciśnienia DN 500 pr 8,4 Mpa relacji Jeleniów-Dziwiszów, województwo dolnośląskie.

07-02-2014

Przedsiębiorco! Zaprezentuj się na międzynarodowych targach gospodarczych w Loebau

Szanowni Przedsiębiorcy

Serdecznie zapraszamy Państwa do zaprezentowania własnej firmy podczas międzynarodowych targów gospodarczych KONVENTA w Loebau – Niemcy w dniach   26 – 27.04.2014r. czytaj więcej

07-02-2014

Znaleziony szczeniak

W dniu 07.02.2014r. do siedziby Straży Miejskiej została przyniesiona suczka o biszkoptowym umaszczeniu.  Z wyglądu szczeniaka wynika że posiada właściciela. Osoby które posiadają informacje o piesku prosimy o kontakt ze Strażą Miejską pod nr tel: (75) 646-44-42 lub kom: 604-758-333. Z powodu braku możliwości przetrzymania suczki, przewieziono ją do "HOTELU DLA  ZWIERZĄT" zlokalizowanego w Siekierczynie 358, telefon kontaktowy 695-555-221

06-02-2014

Imka stawia na Lubań

Imka, największy zakład produkcyjny w naszym regionie zatrudniający około pięciuset osób została 8 lipca 2012 roku dotknięta ogromnym pożarem. Straty zostały oszacowane na około 100 mln. zł. Fabryka, w której pracowało tak wiele osób – czasem nawet całych rodzin – pomimo wielu przeciwności staje na nogi, a co więcej, w planach ma nie tylko powrót do Lubania, ale także rozbudowę i związane z tym zwiększenie zatrudnienia.

05-02-2014

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia nowego wideoinformatora! Tym razem w kronice wydarzeń naszego miasta:

  • Gala Sportu 2014
  • zapowiedź inwestycji drogowych

05-02-2014

Porządki przy garażach

Uciążliwe problemy dnia codziennego można rozwiązać relatywnie małym nakładem. Prace porządkowe i konserwacja rowu przydrożnego na osiedlu Piastów II kosztowały miasto 6.500 tys. złotych i na pewno nieco ułatwiły życie właścicielom garaży zlokalizowanych w tym miejscu. To właśnie oni za pośrednictwem radnego Stanisława Wisłockiego wnioskowali o doprowadzenie do porządku drogi dojazdowej.

04-02-2014

Konkurs dla dziennikarzy

Dziennikarzu!

Za pomocą pióra, mikrofonu lub kamery pokaż, że Europejski Fundusz Społeczny jest dla ludzi!  Konkurs dla dziennikarzy „ludzka twarz EFS” doczekał się już swojej siódmej odsłony.

04-02-2014

Symbole miłości

„Róża jest różą, jest różą, jest różą” – napisała poetka Gertrude Stein, wzywając nas do bezpośredniego zachwytu pięknem. Bogata historia symboliki tego kwiatu sięga starożytnego Egiptu i Jerozolimy z czasów króla Salomona. Inne znaczenie przypisywane jest różom w heraldyce, nieco inne w mistyce chrześcijańskiej. Przede wszystkim jest to jednak symbol zwycięskiej miłości. Nie dziwne zatem, że to właśnie dwie splecione róże ozdabiają Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane parom mającym ponad 50 lat stażu małżeńskiego. W piątek 31 stycznia właśnie tym wyróżnieniem odznaczeni zostali Państwo Janina i Franciszek Kaszubowie.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...