Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

15-04-2014

Pomoc społeczna w Lubaniu

Pomoc społeczna to jedno z najtrudniejszych zadań, jakie ma państwo wobec swoich obywateli. Dopóki sobie radzimy, nie zastanawiamy się nad tym, czy znajdzie się możliwość uzyskania wsparcia w momencie, kiedy radzić sobie przestaniemy. A stać się tak może z różnych powodów, bo życie nie składa się z samych sukcesów. Zgodnie z danymi przedstawionymi podczas marcowej Sesji Rady Miasta Lubań przez dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Beatę Jurak w samym Lubaniu w roku 2013 z różnych form świadczeń pomocy społecznej za pośrednictwem MOPS skorzystało 4,72 proc. ogółu mieszkańców, czyli 1.018 osób z 469 rodzin.

15-04-2014

Porządki na Orliku

W kwietniu br. ruszyły prace remontowe związane z remontem ogrodzeń kompleksu boisk sportowych „MOJE BOISKO ORLIK 2012” znajdującym się przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Lubaniu. Prace obejmują także wymianę piłkochwytów. Ponadto obiekt zostanie doposażony w nowy sprzęt m. in. bramki. Na remont wielofunkcyjnych boisk oraz doposażenie Burmistrz Miasta Lubań przeznaczył 40 000,00 zł.

15-04-2014

STREFA EKONOMICZNA ROZSZERZONA!

Oto decyzja, której wyglądaliśmy od dawna - we wtorek 8 kwietnia Rada Ministrów zwiększyła obszar Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Powiększy się ona o nowe tereny inwestycyjne w Jaworze, Mirsku i Bolkowie – i co najważniejsze dla mieszkańców naszego regionu – w Lubaniu. Wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik poinformowała o tym podczas wtorkowej konferencji prasowej w Bolkowie.

15-04-2014

Ograniczenia w ruchu na przejeździe kolejowym

W związku z planowanymi przez PKP w dniu 16.04.2014r. w godzinach od 9.00 do 12.00 pracami związanymi z naprawą usterki na przejeździe kolejowym - skrzyżowanie drogi gminnej 108991 D – ul. Dworcowej z drogą krajową nr 30 – ul. Warszawską w Lubaniu, na czas wykonywania przedmiotowych prac przejazd kolejowy będzie zamknięty a ruchem drogowym będą kierowali przeszkoleni pracownicy.

14-04-2014

Wyjątkowo i niepowtarzalnie na Jarmarku Wielkanocnym

Znużeni nieśmiertelnymi zakupami w marketach, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, gdy tak ważne są dla nas tradycje, poszukujemy czegoś oryginalnego, ciekawego, smacznego, wyrazistego. Nie dziwne, że tegoroczny lubański Jarmark Wielkanocny, gdzie można było to wszystko znaleźć, był bardzo udany.  W przedświąteczną sobotę, tj. 12 kwietnia 2014 roku odbył się czwarty już Jarmark Wielkanocny.

11-04-2014

Wszystko zaczęło się w Lubaniu

Edytę Jasińską, kolarkę EMDEK Budopol Bydgoszcz i członkinię polskiej kadry śmiało można nazwać kolekcjonerką medali. W kolarstwie torowym kilkakrotnie była mistrzynią Polski,  a drużynowo wicemistrzynią Europy. Na mistrzostwach świata w Cali zajęła drużynowo 4 miejsce. Obecnie szykuje się do olimpiady. A wszystko zaczęło się w Lubaniu, skąd pochodzi Edyta.

11-04-2014

Lubański Informator Samorządowy 02/2014

Nr 02/2014
marzec 2014 r.

W tym numerze m.in.: inwestycja za 10 milionów, nowe drogi w budowie, nowa inwestycja w Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich, jarmark wielkanocny, oferta dla aktywnych seniorów.  

11-04-2014

My nie gryziemy, czyli poznaj psi język

Już w poniedziałek 14 kwietnia na Rynku w Lubaniu stanie wielka amerykańska ciężarówka marki Freightliner, należący do Fundacji Ewy Naworol, która właśnie rozpoczęła kolejny sezon swojej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „My Nie Gryziemy" skierowanej do dzieci i młodzieży.  Od godziny 14.00 na pokładzie ciężarówki prowadzane będą otwarte i darmowe prelekcje edukacyjne dla dzieci - bezpieczeństwo obcowania ze zwierzętami i profilaktyka ataków i pogryzień przez psy.

11-04-2014

Wielkanoc na Jarmarku

Mieszkańców Lubania i wszystkich pozostałych gości odwiedzających nasze miasto w radosną, przedświąteczną atmosferę wprowadzi Jarmark Wielkanocny. Już w sobotę (12 kwietnia) - 9.00-16.00 zapraszamy na lubański rynek. Będzie wiosennie, smacznie i kolorowo.

09-04-2014

Diamentowe Gody

Dokładnie 60 lat temu sakramentalne „tak” powiedzieli sobie Państwo Krystyna i Józef Głuszniewscy. Z tej okazji Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński gratulował im długoletniego pożycia małżeńskiego i przekazał symboliczne upominki. Ta krótka uroczystość miała  kameralny charakter, odbyła się w domu państwa Głuszniewskich.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...