Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

14-11-2014

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia nowego wideoinformatora. Tym razem w kronice wydarzeń naszego miasta:

  • obchody Święta Niepodległości

13-11-2014

Jak głosować?

16 listopada wybierzemy się do lokali wyborczych, by zdecydować o tym, komu powierzymy losy naszej małej ojczyzny. W tym roku wiele się zmieniło - głosujemy w nowych obwodach i okręgach. Jak oddać ważny głos? Z  pomocą przychodzi serwis informacyjny Państwowej Komisji Wyborczej, w przejrzystych materiałach przedstawiający procedurę głosowania.

13-11-2014

Wyniki konsultacji społecznych w sprawie patronatu św. Marii Magdaleny

W konsultacjach społecznych lubanianie powiedzieli "tak" św. Marii Magdalenie.

13-11-2014

Spotkanie organizacji pozarządowych

Lubańskie organizacje pozarządowe, na zaproszenie Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, spotkały się 3 listopada br., aby wspólnie podsumować czerwcowy Dzień Aktywnej Rodziny „DAR”.

12-11-2014

Złote Gody

7 listopada w lubańskim Ratuszu odbył się jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego Państwa Marii i Zbigniewa Woźniaków.

10-11-2014

Koniec prac przy ul. Warszawskiej - Mostowej

7.11.2014 odbył się odbiór prac remontowych nawierzchni przy ulicach Warszawskiej - Mostowej.

10-11-2014

Komunikaty w sprawie wyborów samorządowych (dowóz osób niepełnosprawnych, przypomnienie o zmianie ob

Informacja o dowozie osób niepełnosprawnych do lokali wyborczych w dniu wyborów do organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na dzień 16 listopada 2014 r.

07-11-2014

Lubań oddycha! Podsumowanie kadencji 2010-2014

Miasto coraz przyjaźniejsze, coraz przyjemniejsze, zakorzenione w przeszłości i mające perspektywę na przyszłość – to wizja lubańskiego samorządu. Priorytetami tej kadencji były cztery sprawy – wyprowadzenie na prostą finansów miasta, przeprowadzenie strategicznych dla Lubania inwestycji, rozwój miejskich spółek a zatem miejskiej infrastruktury oraz ożywienie społeczne i kulturalne miasta.

07-11-2014

Przywrócić do życia

30 października b.r. w sali konferencyjnej Galerii Łużyckiej w Lubaniu odbyła się prezentacja wstępnych wyników inwentaryzacji drzewostanu parku na Kamiennej Górze.Wyniki prac przedstawił dr Jerzy Sporek – specjalista w zakresie dendrologii oraz rewitalizacji parków. O opinię na temat przebiegu spotkania i wnioski zapytaliśmy Agnieszkę Wierzbicką, kierowniczkę Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej przy MiPBP w Lubaniu.

06-11-2014

Spotkanie z Marszałkiem

Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie, Rada Rodziców, nauczyciele Gimnazjum nr 3 w Lubaniu wraz z dyrektorem Muzeum Regionalnego zapraszają na „spotkanie z    Marszałkiem Józefem Piłsudskim”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...