Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

20-01-2014

Podsumowanie działalności PEC Sp.z o.o. w 2013 r.


Miniony rok dla przedsiębiorstwa należy ocenić bardzo pozytywnie.
Najważniejszym elementem obszaru działalności spółki w tym okresie było zakończenie zadania inwestycyjnego pt. Rekonfiguracja systemu grzewczego miasta Lubań.

17-01-2014

Bezpłatne szkolenie ze sporządzania wniosków o płatność w projektach dofinansowanych z RPO WD

Zapraszamy na szkolenie dla beneficjentów ze sporządzania wniosków o płatność w projektach dofinansowanych z RPO WD.

16-01-2014

Wideoinformator

 

W roku 2013 Muzeum Regionalne zakupiło sporo nowych eksponatów, związanych z historią Lubania i regionu. Uruchomiono również nową komórkę muzeum - pracownię archeologiczną, która prężnie prowadząc prace szybko okazała się źródłem finansowych i rzeczowych zysków.

W materiale wideo dyrektor Muzeum Regionalnego dr Łukasz Tekiela i archeolog Grzegorz Jaworski pokażą Państwu między innymi kogo portretował Hermann Efferberger, jaka dokładność cechowała dzieła Albrechta Brucka, jak wyglądał jeden z najwybitniejszych i najhojniejszych dawnych lubanian – Daniel Andreas Fischer oraz z jakich talerzy jedli szesnastowieczni mieszkańcy naszego miast

13-01-2014

Spotkanie noworoczne

W spotkaniu noworocznym, czy może właściwie w koncercie noworocznym uczestniczyli na zaproszenie Burmistrza Miasta Lubań radni Rady Miasta Lubań, dyrektorzy miejskich jednostek samorządowych, prezesi miejskich spółek właściciele i przedstawiciele firm działających w Lubaniu, przedstawiciele służb mundurowych oraz Starosta Lubański Walery Czarnecki. Nietypowo dla tego rodzaju zgromadzeń, opierało się ono przede wszystkim na muzyce.

10-01-2014

Nie płać mandatu – okaż dokument

Pojemniki na odpady – czy zaopatrzyłaś/łeś się w nie zgodnie ze swoją deklaracją? Zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach do obowiązków właściciela nieruchomości należy wyposażenie nieruchomości w pojemniki na odpady komunalne.

07-01-2014

Niezła trzynastka

  Jaki był 2013 rok dla Lubania i jego mieszkańców? Jakie były najważniejsze wydarzenia? Jakie wydatki zdominowały miejski budżet, z jakimi trudnościami zmierzyło się nasze miasto? 

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z podsumowaniem roku. 

07-01-2014

Diamentowe Gody

Małżeństwo nie jest stanem – jest umiejętnością.
Magdalena Samozwaniec, "Szczypta soli, szczypta bliźnich".

Dokładnie 60 lat temu sakramentalne „tak” powiedzieli sobie Państwo Amelia i Henryk Gorczyńscy. Z tej okazji w imieniu Burmistrza Miasta Lubań Jan Hałakuć gratulował im długoletniego pożycia małżeńskiego i przekazał symboliczne upominki. Ze względu na stan zdrowia Jubilatów – ta krótka uroczystość miała nieco inny, kameralny charakter, odbyła się w ich domu. Mimo to, nie brakło wzruszeń.

03-01-2014

I Lubański Orszak Trzech Króli

Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 3 w Lubaniu, serdecznie zapraszają mieszkańców miasta i okolic 6 stycznia 2014r. o godz. 17.15 pod Basztę Bracką, na I Lubański Orszak Trzech Króli.

03-01-2014

Przedsiębiorco - pamiętaj!

W dniu 31 stycznia 2014 r. upływa termin:
1. Złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży wyrobów alkoholowych w 2013 r.
2. Opłacenia pierwszej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów zawierających alkohol w 2014 r.

03-01-2014

Bezpłatne szkolenia komputerowe dla niepełnosprawnych.

Fundacja EUDAJMONIA z Wrocławia zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych dla osób niepełnosprawnych z obszaru całego Dolnego Śląska.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...