Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

02-04-2014

Oświadczenie Burmistrza Miasta Lubań Arkadiusza Słowińskiego

W związku z informacją, która pojawiła się na portalu luban24.pl na temat mojej rezygnacji z  funkcji Burmistrza Miasta Lubań i przygotowywania się do startu w wyborach do Europarlamentu, informuję, że był to żart primaaprilisowy. 1 kwietnia rządzi się swoimi odwiecznymi prawami, wszystkie osoby, które mogły poczuć się zaniepokojone ewentualną destabilizacją w Lubaniu pragnę zapewnić, że nie mam żadnych politycznych planów kolidujących ze sprawowaniem urzędu burmistrza.  

 

01-04-2014

Oświadczenie Burmistrza Miasta Lubań Arkadiusza Słowińskiego

W związku z informacją, która pojawiła się na portalu luban24.pl na temat mojej rezygnacji z  funkcji Burmistrza Miasta Lubań i przygotowywania się do startu w wyborach do Europarlamentu, informuję, że jutro, tj. 2 kwietnia wydam oświadczenie w tej sprawie.

 

01-04-2014

Informacja PEC Lubań

Ze względu na wyjątkowo ciepłą zimę i nieosiągnięcie przez PEC Lubań planowego poziomu zużycia energii cieplnej informujemy, że w okresie 01.04.2014 r. - 15.04.2014 r. w godzinach 8.00-12.00 i 15.00-20.00 zwiększana będzie temperatura na kotle centralnym, skutkiem czego ciepło będzie intensywniej dostarczane do odbiorców. W efekcie grzejniki u odbiorców będą osiągać wyższe temperatury niż zazwyczaj. Zmiana ta jest bezpłatna dla odbiorców ciepła. Prosimy nie przykręcać grzejników a w przypadku zbyt wysokiej temperatury w użytkowanych pomieszczeniach obniżać ją poprzez otwarcie okien.

31-03-2014

Zmiana stawki miesięcznej za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Burmistrz Miasta Lubań uprzejmie informuje, iż Uchwałą Nr XLVII/340/2014 Rady Miasta Lubań z dnia 28 stycznia 2014r. (Dz. Urz. Woj. Dol. z 2014r., poz. 614), zostały wprowadzone obniżone stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie miasta Lubań.

31-03-2014

Informacja prasowa na temat kontroli Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

W związku z przeprowadzoną pod koniec roku 2013 w powiecie lubańskim kontrolą Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, podczas której kontrolowana była między innymi Gmina Miejska Lubań, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nałożył na gminę karę finansową za niezgłoszenie oddania do użytku jednej ze zrealizowanych w pierwszej połowie roku 2011 miejskiej inwestycji. Burmistrz Lubania po dokonaniu analizy przyczyn zaniedbań wyciągnął personalne konsekwencje wobec pracowników działu merytorycznego.

28-03-2014

Konkurs „zDolne NGO”

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń ma zaszczyt ogłosić  III Edycję Konkursu „zDolne NGO” dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej  prowadzącej działalność w obszarze aktywności obywatelskiej w latach 2012–2013 roku. 

26-03-2014

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia nowego wideoinformatora. Tym razem relacje na temat:

  • wizyty Kamila Cebulskiego w Lubaniu,
  • zajęć realizowanych przez Regionalne Centrum Ekologiczne w Lubaniu,
  • kolorowego powitania wiosny.

26-03-2014

Bezpłatne szkolenie z rozliczania projektów finansowanych z POKL

Zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu "Weryfikacja projektu finansowanego z PO KL w trakcie realizacji i po jego zakończeniu", które odbędzie się w terminie 31.03.2014 - 01.04.2014 o godz. 9:00-16:00. Szkolenie poświęcone będzie zasadom realizacji i rozliczaniu projektów finansowanych z POKL dla beneficjentów. Omówione zostaną kwestie związane z kontrolami projektów, trwałością, dokumentacją po okresie realizacji projektów.

25-03-2014

Apel Starosty Lubańskiego

W związku z występującymi w ostatnich latach wyjątkowo niekorzystnymi warunkami hydrologicznymi, związanymi z obfitymi opadami, powodującymi zalewania i lokalne podtopienia oraz utrzymywanie się wysokiego poziomu wód gruntowych przypominam i apeluję do wszystkich właścicieli, użytkowników i zarządców gruntów i nieruchomości, na których usytuowane są urządzenia melioracji wodnych szczegółowych oraz na które te urządzenia wywierają korzystny wpływ, o wykonywanie obowiązku konserwacji i bieżące utrzymanie tych urządzeń w stanie umożliwiającym swobodny przepływ wód.

24-03-2014

Kamil Cebulski w Lubaniu

Kamil Cebulski to człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat zauważyły go media, nazywając najmłodszym milionerem w Polsce. O tym, czy warto zrobić i jak zrobić swój sensowny biznes, Kamil Cebulski opowiadał uczniom lubańskich szkół i mieszkańcom regionu przybyłym na dwa spotkania zorganizowane przez Radę Gospodarczą Miasta Lubań 20 marca br.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...