Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

28-08-2013

Konkurs o tytuł Społecznika Roku

Szanowni Państwo,

Redakcja tygodnika Newsweek Polska rozpoczyna piątą edycję konkursu o tytuł Społecznika Roku. Konkurs ma promować osoby, które są aktywne, biorą sprawy we własne ręce, działają na rzecz innych.  Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 września 2013 r. Sylwetka i działalność laureata zostaną zaprezentowane w artykule na łamach tygodnika Newsweek Polska.

22-08-2013

Komunikat Burmistrza Miasta Lubań

W związku z rozpoczęciem robót polegających na wymianie słupów energetycznych przez Zakład Energetyczny Tauron Dystrybucja S. A., na których umieszczone są lampy oświetlenia ulicznego, przy ulicach:
Łużyckiej, Karola Miarki, Polnej, Gajowej, Parkowej, Władysława Sikorskiego, Marii Skłodowskiej-Curie, Jarosława Dąbrowskiego, Spacerowej, Esperantystów, Klasztornej, Robotniczej, Warszawskiej
i związanych z tym planowanymi wyłączeniami energii elektrycznej informuję, że nastąpią przerwy w oświetleniu w/w ulic, jak również ulic sąsiednich (w zależności od istniejących obwodów elektrycznych zasilających oświetlenie uliczne).
 

16-08-2013

Polska Cyfrowa Równych Szans

Lokalny Inkubator Organizacji Pozarządowych przy Stowarzyszeniu Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" w Lubaniu zaprasza od września na kontynuację bezpłatnych zajęć z obsługi Internetu dla osób powyżej 50-ego roku życia.

16-08-2013

Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze! XIII edycja projektu Szlachetna Paczka a po raz II w Lu

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Od 12 lat łączy potrzebujących z osobami, które chcą pomagać i czerpią z tego radość. Dzięki innowacyjnemu podejściu i standardom działania projektu rodziny żyjące w ubóstwie otrzymują konkretną, dopasowaną do ich potrzeb pomoc. Tylko w 2012 roku udało się pomóc ponad 13 tys. potrzebujących rodzin, a łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła 22,5 mln zł. W naszym mieście pomogliśmy 37 rodzinom a łączna wartość pomocy sięgała 68 tyś. zł.

14-08-2013

Komunikat

W piątek, tj. 16 sierpnia, Urząd Miasta Lubań czynny będzie tak jak w zwykły dzień roboczy - od godziny 7.30 do 14.00. Również jednostki organizacyjne (za wyjątkiem Miejskiego Domu Kultury) będą w tym dniu funkcjonować od godziny 7.30 do 15.30.

13-08-2013

Pomoc pogorzelcom

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi zbiórkę darów dla pogorzelców z Lubania. Osoby chętne do udzielenia wsparcia prosimy o kontakt telefoniczny z MOPS, pod numerem 75 646 04 11 w godzinach od 7.30 do 15.30. Potrzebny jest przede wszystkim sprzęt AGD, meble, wersalki, materace.

12-08-2013

Wsparcie dla rodziców – gdzie się zwrócić

Wakacje to okres kojarzący się przede wszystkim z radością i wypoczynkiem. Dla rodziców nierzadko są jednak źródłem niepokoju – dużo czasu wolnego, przebywanie poza kontrolą dorosłych, letnie wyjazdy, wszystko to sprzyja ryzykownym zachowaniom dzieci i młodzieży. Co zrobić, gdy podejrzewamy, że dziecko ma problemy, z którymi sobie nie radzi, lub gdy widzimy, że dzieje się z nim coś złego? Są sytuacje, w których sama szczera rozmowa z dzieckiem może nie wystarczyć, warto zwrócić się wtedy do osób pomagających w takich problemach.

12-08-2013

Jakie inwestycje? Wypowiedz się!

Informujemy, że w ramach porozumienia samorządów Zachodniego Obszaru Integracji opracowano projekt Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Zachodniego Obszaru Integracji. W celu opracowania ostatecznej wersji strategii dokument poddany zostaje konsultacjom społecznym.

12-08-2013

Apel o pomoc!

Zespół Parafialny   "Caritas" Najświętszego Serca Pana Jezusa pilnie poszukuje wersalki dla osoby niepełnosprawnej, poszkodowanej w wyniku nawałnicy burzowej.

Kontakt pod nr tel. 606-951-557

12-08-2013

Święto Wojska Polskiego

Uroczystości odbędą się w Lubaniu 15 sierpnia 2013 roku.

Serdecznie zapraszamy!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...