Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

15-07-2014

Nasze statystyki - czerwiec 2014

Działania Straży Miejskiej w Lubaniu – CZERWIEC 2014 Liczba przeprowadzonych interwencji:  286 Interwencje własne:  230 Interwencje...

15-07-2014

XX Abstynencki Festiwal Muzyczny

W miniony weekend odbył się XX Międzynarodowy Abstynencki Festiwal Muzyczny zorganizowany przez Lubańskie Stowarzyszenie Abstynentów "Odnowa" w Lubaniu przy współpracy Dolnośląskiej Federacji Profilaktyki Uzależnień "Ślęża". Miejscem czterodniowego, jubileuszowego festiwalu połączonego ze zlotem rodzin abstynenckich z całej Polski był Chrześcijański Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy w Karłowicach.

14-07-2014

Równi na rynku pracy

Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP  zaprasza do wzięcia udziału w projekcie systemowym  „RÓWNI NA RYNKU PRACY” REALIZOWANYM przez MŁODZIEŻOWE CENTRUM KARIERY W LUBANIU.

14-07-2014

Informacja

Zarząd Województwa Dolnośląskiego informuje o uchwaleniu Programu ochrony środowiska przed hałasem dla województwa dolnośląskiego.

14-07-2014

Warsztaty, wykłady, wyjazdy

Uczestnicy warsztatów pracy aktora odbyli kolejne próby spektaklu teatralnego. Efektem tych spotkań jest wyłonienie głównych i drugoplanowych postaci aktorskich do sztuki teatralnej. Ponadto w trakcie warsztatów seniorzy pogłębiają swoją wiedzę z dziedziny kostiumologi, gdzie w ramach twórczej pracy powstają efektowne kostiumu.

10-07-2014

Powstaje Dolnośląska Rada Działalności Pożytku Publicznego

W dniu 7 lipca 2014 r. Marszałek Województwa Dolnośląskiego ogłosił nabór kandydatów do Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Nabór kandydatów na przedstawicieli organizacji pozarządowych w DRDPP potrwa do 5 sierpnia 2014 r. Szczegółowe informacje o naborze kandydatów zostały zamieszczone na stronach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego: http://www.umwd.dolnyslask.pl/organizacje-pozarzadowe, tablicy ogłoszeń w UMWD oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

09-07-2014

Wspólna odpowiedzialność, wspólne decyzje

Podczas 52. sesji Rady Miasta Lubań, która odbyła się 24 czerwca br. w Sali Rajców lubańskiego ratusza, radni, po dogłębnej analizie wykonania tegorocznego budżetu, udzielili absolutorium burmistrzowi Lubania Arkadiuszowi Słowińskiemu.

09-07-2014

Informatyzacja urzędu

W lubańskim magistracie przeprowadzony został audyt systemu informatycznego. Wnioski były jasne, aby nadążyć za zmianami technologicznymi i potrzebami klientów, konieczne są zmiany.

08-07-2014

Odpadowa „pierwsza liga”

Nie każdy mógł być 13 czerwca tego roku na uroczystości otwarcia kompostowni i zakończenia II etapu inwestycji w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lubaniu nazywanej wdzięcznie RIPOKiem. Mógł, natomiast bez problemów, przybyć 28 czerwca na Dzień Otwarty w Centrum Utylizacji Odpadów (CUO), który lubański ZGiUK sp. z o.o. zorganizował po raz drugi. Osoby, które tego dnia przyjechały do Centrum z pewnością nie żałowały tej decyzji. Obiekt jest imponujący.

08-07-2014

Obóz harcerski w środku miasta

Od 30 czerwca 2014 roku w Lubaniu w pobliżu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na skwerze przy Placu Lompy zagościł Obóz letni dla dzieci, prowadzony przez Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Lubań. W harcerskich namiotach, które stanęły w naszym mieście, odbywają się zabawy i zajęcia sportowo rekreacyjne, a mianowicie piosenka harcerska, gra w piłkę nożną, gra w badmintona i wiele innych.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...