Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

07-05-2013

Agaty Doliny Rzeki Kwisy

Muzeum Regionalne w Lubaniu serdecznie zaprasza na wystawę Agaty Doliny Rzeki Kwisy.

06-05-2013

Renesans duchowych peregrynacji

Przyjaciele Dróg św. Jakuba spotkali się 28 kwietnia b.r. w Lubaniu. Od trzech lat działają oni na terenie Polski w ramach zarejestrowanego stowarzyszenia. Jego głównym celem jest propagowanie idei wędrówek do Santiago de Compostela - znanego od średniowiecza miejsca kultu św. Jakuba Większego.
Obejrzyj nagranie

02-05-2013

Wernisaż prac rzeźbiarskich Adama Foszcz

4 maja br. o godzinie 16:00 w Lubańskim Centrum Historycznym przy Wieży Brackiej w Lubaniu odbędzie się wernisaż rzeźb pt. „Akt Kobiecy”. Autor Adam Foszcz jest absolwentem Szkoły Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Cieplicach. Zaprezentowane na wystawie prace podejmować będą jeden z najważniejszych tematów tej dziedziny sztuki, a mianowicie akt.

01-05-2013

Zwiedzanie Wieży Brackiej i Ratusza

Do października 2013 r. istniej możliwość zwiedzania  Wieży Brackiej i Ratusza Miejskiego w Lubaniu. Oba zabytki można zwiedzać bezpłatnie w asyście przewodnika.
 

29-04-2013

BEZPŁATNA WĘDRÓWKA UNIEGOSZCZ NA SZLAKU ŚW. JAKUBA

Stowarzyszenie Miłośników Parafii Katolickiej w Uniegoszczy serdecznie zaprasza mieszkańców dzielnicy i sołectwa Uniegoszcz do wzięcia udziału w bezpłatnej wędrówce pt. „Uniegoszcz na szlaku św. Jakuba”. Termin: 4 maja 2013 r. ( sobota) Trasa: Nowogrodziec – Lubań (Uniegoszcz) / Km: 16 km

29-04-2013

"O czym szepczą bazaltowe skały" - VI Ogólnopolski Konkurs Poetycki

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza do udziału w kolejnej odsłonie konkursu "O czym szepczą bazaltowe skały"o  Złote Lubańskie Pióro pod patronatem Burmistrza Miasta Lubań. Termin nadsyłania utworów: 5 czerwca 2013 r.

29-04-2013

Uroczystość Bierzmowania z udziałem Ks. Biskupa Stefana Cichego

"Bądźcie ludźmi błogosławieństw..." - te słowa, wypowiedziane podczas uroczystej Eucharystii, w której wzięła udział blisko 80-osobowa grupa Młodzieży Lubania, przygotowanej do przyjęcia darów Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania, stanowiły życzenie, a jednocześnie motyw przewodni refleksji nad istotą dojrzałego chrześcijaństwa młodego człowieka naszego czasu. Zostały one wypowiedziane przez przewodniczącego wspomnianej liturgii, Biskupa Legnickiego, Ks. Biskupa Stefana Cichego, w kościele Świętej Trójcy w Lubaniu, w którym odbyła się w piątek (26.04.2013 roku) uroczystość Konfirmacji.

25-04-2013

PINK FLOYD W MDK

30 kwietnia (wtorek) o godz. 19.00 Miejski Dom Kultury zaprasza na koncert legendarnej grupy PINK FLOYD. 

    Dyskusyjny Klub Muzyczny to nowa propozycja dla miłośników dobrej muzy. Pragniemy cyklicznie spotykać się z nimi oglądając i wysłuchując najlepszych koncertów. Duży ekran oraz specjalnie montowane sceniczne nagłośnienie i oświetlenie z pewnością spotęgują wrażenia. Nie zabraknie także krótkiej prelekcji na temat gwiazdy wieczoru i fachowej dyskusji po koncercie.
Rozpoczynamy mocnym uderzeniem, czyli koncertem P.U.L.S.E legendarnej grupy PINK FLOYD, zarejestrowanym w 1994 roku w Londynie podczas ostatniej trasy koncertowej zespołu. David Gilmour, Nick Mason, Richard Wright i ... Another Brick In The Wall. Czy trzeba pisać więcej?
Forma odbioru koncertu jest dowolna. Zapraszamy zatem wedle uznania z matami, kocami, poduszkami itp. Można przywieżć ze soba także wygodny fotel, sofę lub wersalkę:) Dla niezaopatrzonych też coś znajdziemy. Do zobaczenia!

12-04-2013

Koncert Wielkanocny

Zmartwychwstanie Chrystusa to największy dar Jego miłości do nas; miłości, która zwyciężając zło jest zachętą do życia w radości płynącej z perspektywy otwartego „domu Ojca w niebie”. Wyrazem tej radości było płynące z serca „Alleluja”, wyśpiewane podczas liturgii Wigilii Paschalnej oraz atmosfera przeżywania świątecznego czasu. Zwieńczeniem jego oktawy jest uroczystość Miłosierdzia Bożego, która w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubaniu stała się okazją do „wyśpiewania” dziękczynienia za dar Bożej miłości.

11-04-2013

Wiosna na rowerze! MG LKS KWISa Lubań zaprasza

Za oknem coraz cieplej. Każdy z nas ma już dość przedłużającej się zimy, która dla ludzi aktywnych fizycznie była prawdziwym utrapieniem. Na szczęście z każdym dniem robi się cieplej, a to znak, że czas odkurzyć swoje "dwa kółka". Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy Kwisa Lubań zaprasza wszystkich sympatyków kolarstwa i turystyki rowerowej na rajd "Wiosna na rowerze", czyli otwarcie sezonu rowerowego 2013!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...