Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

25-04-2013

PINK FLOYD W MDK

30 kwietnia (wtorek) o godz. 19.00 Miejski Dom Kultury zaprasza na koncert legendarnej grupy PINK FLOYD. 

    Dyskusyjny Klub Muzyczny to nowa propozycja dla miłośników dobrej muzy. Pragniemy cyklicznie spotykać się z nimi oglądając i wysłuchując najlepszych koncertów. Duży ekran oraz specjalnie montowane sceniczne nagłośnienie i oświetlenie z pewnością spotęgują wrażenia. Nie zabraknie także krótkiej prelekcji na temat gwiazdy wieczoru i fachowej dyskusji po koncercie.
Rozpoczynamy mocnym uderzeniem, czyli koncertem P.U.L.S.E legendarnej grupy PINK FLOYD, zarejestrowanym w 1994 roku w Londynie podczas ostatniej trasy koncertowej zespołu. David Gilmour, Nick Mason, Richard Wright i ... Another Brick In The Wall. Czy trzeba pisać więcej?
Forma odbioru koncertu jest dowolna. Zapraszamy zatem wedle uznania z matami, kocami, poduszkami itp. Można przywieżć ze soba także wygodny fotel, sofę lub wersalkę:) Dla niezaopatrzonych też coś znajdziemy. Do zobaczenia!

12-04-2013

Koncert Wielkanocny

Zmartwychwstanie Chrystusa to największy dar Jego miłości do nas; miłości, która zwyciężając zło jest zachętą do życia w radości płynącej z perspektywy otwartego „domu Ojca w niebie”. Wyrazem tej radości było płynące z serca „Alleluja”, wyśpiewane podczas liturgii Wigilii Paschalnej oraz atmosfera przeżywania świątecznego czasu. Zwieńczeniem jego oktawy jest uroczystość Miłosierdzia Bożego, która w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubaniu stała się okazją do „wyśpiewania” dziękczynienia za dar Bożej miłości.

11-04-2013

Wiosna na rowerze! MG LKS KWISa Lubań zaprasza

Za oknem coraz cieplej. Każdy z nas ma już dość przedłużającej się zimy, która dla ludzi aktywnych fizycznie była prawdziwym utrapieniem. Na szczęście z każdym dniem robi się cieplej, a to znak, że czas odkurzyć swoje "dwa kółka". Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy Kwisa Lubań zaprasza wszystkich sympatyków kolarstwa i turystyki rowerowej na rajd "Wiosna na rowerze", czyli otwarcie sezonu rowerowego 2013!

11-04-2013

Sukcesy pływaków UKS "ORKA"

22 i 23 marca br. na krytej pływalni "Laguna" odbyły się szóste już Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Miasta Lubań. Po raz pierwszy zawody rozegrane były w formule dwudniowej.

09-04-2013

2 X TEATR - Karaluchy Shopping

Teatr „DZIEWIĄTKA” serdecznie zaprasza na występ pn. "2 X TEATR", który odbędzie się 10 kwietnia o godz. 17:00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu. Wstęp wolny.

04-04-2013

Spływ Kwisą i rajd rowerowy - zapisy!

W tym roku w ramach Dni Lubania nowości dla miłośników wypoczywania na sportowo – rowerowa sobota i niedziela z wiosłami. Zapraszamy do udziału w spływie pontonowym Kwisą oraz rajdzie rowerowym po malowniczych okolicach Lubania. Na obie imprezy można się zapisywać od 11 do 19 czerwca, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

03-04-2013

Zaproszenie na Targi

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego Wydział Turystyki ma zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w Targach turystycznych, które odbędą się w dniach 5-7 kwietnia br. Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji pn. "Dobre praktyki promocji i budowania produktu turystycznego na przykładzie Stawów Milickich i ukraińskiego Dniepropietrowska", która odbędzie się w Sali Nr 2 w godzinach 11:45 - 13:00. Zapraszamy również do odwiedzania stoiska Dolny Śląsk przygotowanym przez Samorząd Województwa i Partnerów.

03-04-2013

Dni Lubania 2013 – świętujmy razem w naszym mieście!

Trwają ostatnie przygotowania do tegorocznych Dni Lubania, dorocznego święta naszego miasta. Podobnie jak w roku ubiegłym miasto proponuje dziesięciodniowy program atrakcji, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dla miłośników aktywnego i ciekawego spędzania wolnego czasu przygotowane są liczne historyczne, sportowe i rodzinne atrakcje w sercu miasta i w dzielnicach, dla amatorów rozrywki na wysokim poziomie występy znanych i lubianych a tym, którzy chcieliby współtworzyć święto miasta zapewniono możliwość wzbogacenia programu imprezy.

29-03-2013

Na niemieckich Górnych Łużycach rozpoczął się sezon turystyczny.

Na stronie www.oberlausitz.com ukazał się artykuł obwieszczający początek sezonu turystycznego  na niemieckich Górnych Łużycach. 

29-03-2013

Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2013

Niebawem w stolicy Dolnego Śląska będzie miało miejsce wydarzenie o kapitalnym znaczeniu dla dolnośląskiej turystyki.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...