Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

26-09-2013

XV MISTRZOSTWA ŚWIATA W KARATE SHOTOKAN POLAND - Gdańsk - Żukowo

W dniach 20-22.09.2013 r. odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Shotokan . Były to piętnaste mistrzostwa w swojej historii, a drugie z kolei, zorganizowane w Polsce.

25-09-2013

Już czynna stała wystawa malarstwa regionalnego!

                        Po wrześniowych pracach modernizacyjnych zapraszamy Państwa do zwiedzania nowo otwartej ekspozycji poświęconej malarstwu naszego regionu. Dotychczasowa, cenna kolekcja muzealna, została wzbogacona o kilka dzieł pochodzących z XIX, XX i XXI wieku.

25-09-2013

IV Łużycki Konkurs Plastikowych i Kartonowych Modeli Redukcyjnych

Łużyckie Stowarzyszenie Miłośników Modelarstwa „PASJONAT” w Lubaniu przy współpracy z Urzędem Miasta, Starostwem Powiatowym, Miejskim Domem Kultury i Łużyckim Centrum Rozwoju organizuje IV Łużycki Konkurs Plastikowych i Kartonowych Modeli Redukcyjnych 2013 o Puchar Burmistrza Miasta Lubania i Starosty Lubańskiego. Spotkajmy się w Galerii Łużyckiej 5 i 6 października!

24-09-2013

Pełne wspomnień spotkanie z Sybirakiem

Odkrywanie historii nie musi wiązać się z dniami spędzonymi na lekturze nieczytelnych druków i rozsypujących się w rękach książek. Wystarczy wyjść jej naprzeciw… Każdy człowiek nosi w sobie fascynujące, niepowtarzalne i wyjątkowe dzieje swojego życia. To zindywidualizowane świadectwa czasu, który bezpowrotnie minął ale wciąż żyje we wspomnieniach. Niestety już niewielka garstka ludzi może opowiedzieć nam o swojej historii, wydarzeniach minionych lat, przywiązaniu do wiary, kultury narodowej, tradycji oraz patrjotyźmie. Często są to uczucia obce współczesnym Polakom.

Aby wykorzystać być może ostatnią szansę na spotkanie ze świadkiem historii, Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu serdecznie zaprasza na spotkanie pt.”Zmowa obojętności zastąpiła zmowę milczenia – Kresy” z Panem Zbigniewem Tomaszewskim, Sybirakiem deportowanym w głąb ZSRR w czasie II wojny światowej, które odbędzie się 27 września 2013r. (piątek) o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Galerii Łużyckiej w Lubaniu.

23-09-2013

Pełne wspomnień spotkanie z Sybirakiem

Odkrywanie historii nie musi wiązać się z dniami spędzonymi na lekturze nieczytelnych druków i rozsypujących się w rękach książek. Wystarczy wyjść jej naprzeciw… Każdy człowiek nosi w sobie fascynujące, niepowtarzalne i wyjątkowe dzieje swojego życia. To zindywidualizowane świadectwa czasu, który bezpowrotnie minął ale wciąż żyje we wspomnieniach. Niestety już niewielka garstka ludzi może opowiedzieć nam o swojej historii, wydarzeniach minionych lat, przywiązaniu do wiary, kultury narodowej, tradycji oraz patriotyzmie. Często są to uczucia obce współczesnym Polakom.

Aby wykorzystać szansę na spotkanie ze świadkiem historii, Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu serdecznie zaprasza na spotkanie pt.”Zmowa obojętności zastąpiła zmowę milczenia – Kresy” z Panem Zbigniewem Tomaszewskim, Sybirakiem deportowanym w głąb ZSRR w czasie II wojny światowej, które odbędzie się 27 września 2013r. (piątek) o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Galerii Łużyckiej w Lubaniu.

19-09-2013

Dzień piłkarza

Uczniowski Klub Sportowy „SKORPIONY” Lubań, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza wszystkich sympatyków sportu dziecięcego do oglądania widowiska piłkarskiego pod hasłem: „DZIEŃ PIŁKARZA”, z udziałem dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz na festyn sportowo-rekreacyjny dla mieszkańców miasta Lubania. Impreza  odbędzie  się  29.09.2013r. (niedziela) o  godz.  1400 na stadionie MOSiR w Lubaniu przy ul. Ludowej 2. 

17-09-2013

Książka naszego dziennikarza już w sprzedaży!

Od początku września w księgarniach, w tym w księgarni w Lubaniu dostępna jest debiutancka książka Artura Daniela Grabowskiego „Testament Eleonory”. To wciągająca opowieść z dreszczykiem, gotycki kryminał z odrobiną romansu w tle.

16-09-2013

Miejsko-wiejskie świętowanie

Na dożynkach miejsko-wiejskich w Uniegoszczy było swojsko, ciekawie i wesoło. Pomimo niepogody udało się zrealizować najatrakcyjniejsze punkty programu. Poniżej krótka fotorelacja, a obszerniejsze podsumowanie imprezy w wideoinformatorze.

13-09-2013

NA KRÓLEWSKIM SZLAKU - Via Regia łączy ludzi

Via Regia to droga szczególna -- Droga Królewska. Przez wieki na wąskim pasie ziemi między stromymi stokami Sudetów oraz bagnistymi lasami Łużyc spotykali się wędrowcy, kupcy, pielgrzymi, żołnierze, osadnicy. Poznaj : Krainę Wygasłych Wulkanów i Księstwo Czocha, odkryj Bory Dolnośląskie i Park Krajobrazowy Doliny Bobru. Posmakuj tradycji na szlaku historycznych miast!

13-09-2013

WAKACJE JUŻ ZA NAMI, A CO NOWEGO W INKUBATORZE OD JESIENI?

Upłynął już czas wakacyjny, czas wypoczynku i urlopów. Mimo to, w Lokalnym Inkubatorze Organizacji Pozarządowych w Lubaniu, działo się dużo. Przedstawiciele lokalnych organizacji odwiedzili Inkubator równo 100 razy. Najczęściej było to związane z potrzebą skorzystania z Internetu lub komputera, wydrukowania, ze skanowania lub kopiowania materiałów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...