Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

16-08-2013

Konkurs "Razem odkryjmy Dolny Śląsk"

  Szanowni Państwo,
w związku z organizowanym konkursem "Razem odkryjmy Dolny Śląsk"  przypominamy o trwającym konkursie "Razem odkryjmy Dolny Śląsk". Prosimy o  podanie najciekawszych, Państwa zdaniem, lokalizacji Dolnego Śląska, które  warto odwiedzić. Dolny Śląsk pełen jest ciekawych, nieodkrytych często  miejsc. 

Z nadesłanych propozycji stworzymy listę, która pomoże wspólnie odkrywać  uroki naszego regionu. Dziesięciu uczestników konkursu, którzy w  najciekawszy sposób uzasadnią swój wybór, otrzyma nagrody - gadżety i  materiały promocyjne Dolnego Śląska.

16-08-2013

Radiowe lato z ZUS

Edukacja przez zabawę – to motto udziału ZUS w tegorocznym Lecie z Radiem. Na naszych stoiskach w 20 miastach Polski coś dla siebie znajdą wszyscy uczestnicy imprezy – od maluchów aż po seniorów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych został partnerem edukacyjnym tegorocznej edycji „Lata z Radiem”, które po raz 42 organizuje Program 1 Polskiego Radia. Ideą obecności ZUS w „Lecie z Radiem” jest edukacja w zakresie ubezpieczeń społecznych oraz promocja portalu Platformy Usług Elektronicznych (pue.zus.pl) - kompleksowego rozwiązania w dziedzinie e-administracji. Ponadto, 24 i 25 sierpnia ZUS O/Wałbrzych będzie obecny na piknikach Lata z Radiem, które odbędą się odpowiednio w Świeradowie oraz w Jeleniej Górze. W namiocie Zakładu będzie można założyć osobisty profil PUE i skorzystać z porad ekspertów. Nie zabraknie też gier i zabaw dla najmłodszych.

14-08-2013

Wystawa "Singltrek pod Smrkem"

Od 14 sierpnia 2013 roku w holu Galerii Łużyckiej w Lubaniu w ramach współpracy czesko - polskiej otwarta została wystawa pod tytułem: „Singltrek pod Smrkem”. Wystawa przedstawia historię tworzenia ścieżek rowerowych na terenie Czech i Polski, mapy wraz z trasami sieci kolarstwa terenowego wraz ze zdjęciami. Wystawa trwać będzie przez najbliższe dwa tygodnie.

14-08-2013

Informacja dla turystów

Informujemy, że 15 sierpnia (Święto Najświętszej Maryi Panny) Wieża Bracka będzie nieczynna dla zwiedzających.

14-08-2013

Miejska i Powiatowa Bibioteka Zaprasza

MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA im. MARII KONOPNICKIEJ W LUBANIU ZAPRASZA NA SPOTKANIE Z AUTORKĄ   „CUKIERNI POD AMOREM”  MAŁGORZATĄ GUTOWSKĄ-ADAMCZYK

Dnia 23.09.2013r.
(poniedziałek)
o godz.17.00 w Czytelni Biblioteki Rynek-Ratusz

 

13-08-2013

Codziennie na Wieży Brackiej

Wieża Bracka doczekała się swojego wytrwałego fana. Norbert pochodzi ze Świdnicy i spędza wakacje w Lubaniu u ciotecznej babci Zofii, nasze miasto bardzo mu się podoba. Na wieży był w niedzielę. I w poniedziałek. I we wtorek. Do końca pobytu planuje przychodzić codziennie.
- Strasznie podoba mi się, że jest tak wysoko! – mówi Norbert i wdrapuje się na wieżę kolejny raz.

13-08-2013

Śladami historii Lubania

Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc wystąpiło z ciekawą inicjatywą – we współpracy z Urzędem Miasta Lubań odnowiło tablice informacyjne, zapełniło je informacjami o zabytkach i umieściło w pięciu punktach Lubania. Wszystkie pięć tablic upamiętnia nieistniejące obecnie obiekty, każdy z nich był bardzo ważny dla historii miasta.
Wszystkie nowe tablice łączy także to, że są położone w punktach oddalonych od centrum miasta, zlokalizowanych na dawnych przedmieściach.

08-08-2013

Szkolenia dla edukatorów ekologicznych

Seminarium "Technika satelitarna w transgranicznej edukacji ekologicznej" Zapraszamy na polsko-niemieckie seminarium dla edukatorów ekologicznych pt. "Technika satelitarna w...

05-08-2013

SKI and SUN w Świeradowie Zdroju zaprasza na bezpłatne szkolenia

Podstawy Nordic Walking  - nauka techniki, pierwsze kroki, doskonalenie techniki, marsz ciągły.

Szkolenia rowerowe na SINGLTREK - prawidłowa pozycja na rowerze, skuteczne hamowanie, płynne pokonywanie zakrętów.

01-08-2013

Biblioteka Muzealna - nowości!

              Zapraszamy do skorzystania z bogatego księgozbioru Muzeum Regionalnego w Lubaniu. W ostatnim czasie powiększył się on o cztery ciekawe pozycje.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...