Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

28-08-2013

Zawody Łucznictwa Konnego

Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego, Stajnia Gostar oraz Prezydent Miasta Jelenia Góra Marcin Zawiła, Zapraszają serdecznie na Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego które odbędą się 31.08.2013 i 1.09.2013.

27-08-2013

Lato z latającym dyskiem

W niedzielę nad kartingami pojawiła się duża ilość latających dysków. Zaniepokojonym spieszymy z wyjaśnieniem - nie była to inwazja UFO, tylko Lubański Dzień Frisbee. Okazało się, że te wirujące „spodki” potrafią dobrze rozkręcić sportową zabawę.

 

27-08-2013

Warsztat pt. "Być chrześcijaninem na obszarach wiejskich - odpowiedzialność, zadanie, szanse i

Uprzejmie informujemy, że Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. (Chrześcijańsko-Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjne Saksonii) w Miltitz (Niemcy), wraz ze Stowarzyszeniem Południowo-Zachodnie Forum Samorządu terytorialnego "Pogranicze" w Lubaniu, organizują w poniedziałek 9 września 013 r. w godzinach 9.00 do 16.30 w Bischof-Benno Haus w Schmochtitz koło Bautzen (Niemcy) polsko-niemiecki warsztat pt. "Być chrześcijaninem na obszarach wiejskich - odpowiedzialność, zadanie, szanse i wyzwanie".

27-08-2013

Pamiątki z Bukowiny

Fundacja Bukowińska „Bratnia Pomoc” w Lubaniu zwraca się z prośbą do mieszkańców Lubania i powiatu lubańskiego o udostępnienie do digitalizacji posiadanych pamiątek dotyczących Bukowiny.
Do końca grudnia 2013 r. Fundacja realizuje projekt pt. „Powrót do korzeni – śladami naszych ojców na Bukowinę”, dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W ramach powyższego przedsięwzięcia m.in. opracowana i wydana zostanie publikacja dot.  Bukowińczyków z Lubania i powiatu lubańskiego.

23-08-2013

Izerska Wielka Wyrypa 2013

IV Ekstremalny Rajd na Orientację zakończył się pełnym sukcesem organizatorów.  Opinię taką można było usłyszeć niemal od wszystkich uczestników biorących udział w zawodach. Impreza, która w tym roku miała swoją bazę w Lwówku Śląskim, była podobnie jak w latach poprzednich organizowana przez działaczy i wolontariuszy z Oddziału Łużyckiego PTSM z Lubania.

22-08-2013

VI lubański Festiwal Kultury Romskiej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu serdecznie zaprasza do udziału w VI już edycji lubańskiego Festiwalu Kultury Romskiej "Cygański Tabor". Spotkajmy się 31 sierpnia o godz. 16.00 w rynku przy Galerii Łużyckiej i bądźmy świadkami występów  zespołów z najwyższej półki romskiego folkloru. Ideą festiwalu jest propagowanie kultury, muzyki, tańca a także języka społeczności romskiej. Wystąpią zespoły: Nowa Roma z Wałbrzycha, Łaczi Bach z Przemkowa, Amare Roma z Kowar oraz Kałe Jakha z Lubania.

21-08-2013

Lubański Dzień Frisbee 25.08.2013 r.

Zapraszamy na Lubański Dzień Frisbee - czyli zabawę z latającym dyskiem. Impreza odbędzie się na kartingach w niedzielne popołudnie 25.08.2013 r.  W programie atrakcje dla dorosłych i dzieci. Szczegóły na załączonym plakacie i oficjalnej stronie wydarzenia.

21-08-2013

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk


Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest autorką bestsellerowej trzytomowej sagi Cukiernia Pod Amorem, a także powieści: 110 ulic, 220 linii, Niebieskie nitki, 13. Poprzeczna, Wystarczy, że jesteś, Serenada, czyli moje życie niecodzienne, Mariola, moje krople... a także miniaturki Jak zabić nastolatkę (w sobie)?, której wersję sceniczną pt. Czterdziestka w opałach można oglądać w warszawskim teatrze Kamienica w brawurowej interpretacji Katarzyny Żak.

 

21-08-2013

Spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest autorką bestsellerowej trzytomowej sagi
Cukiernia Pod Amorem, a także powieści: 110 ulic, 220 linii, Niebieskie
nitki, 13. Poprzeczna
, Wystarczy, że jesteś, Serenada, czyli moje życie
niecodzienne, Mariola, moje krople... oraz miniaturki Jak zabić
nastolatkę (w sobie)?, której wersję sceniczną pt. Czterdziestka w
opałach można oglądać w warszawskim teatrze Kamienica w brawurowej
interpretacji Katarzyny Żak.

21-08-2013

Spotkanie sieciujące „Od ekologicznego zboża do bio - chleba“

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w czwartek  5 września 2013 r. w Zgorzelcu  odbędzie się polsko-niemieckie spotkanie pt.  OD EKOLOGICZNEGO ZBOŻA DO BIO – CHLEBA.  Wydarzenie jest organizowane przez  EkoConnect e.V. - Międzynarodowe Centrum Rolnictwa Ekologicznego Środkowej i Wschodniej Europy, Saksońskie Zrzeszenie Rolne Gäa e.V. i Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w ramach międzynarodowego projektu DZIAŁAĆ EKOLOGICZNIE.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...