Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

13-08-2013

Śladami historii Lubania

Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc wystąpiło z ciekawą inicjatywą – we współpracy z Urzędem Miasta Lubań odnowiło tablice informacyjne, zapełniło je informacjami o zabytkach i umieściło w pięciu punktach Lubania. Wszystkie pięć tablic upamiętnia nieistniejące obecnie obiekty, każdy z nich był bardzo ważny dla historii miasta.
Wszystkie nowe tablice łączy także to, że są położone w punktach oddalonych od centrum miasta, zlokalizowanych na dawnych przedmieściach.

08-08-2013

Szkolenia dla edukatorów ekologicznych

Seminarium "Technika satelitarna w transgranicznej edukacji ekologicznej" Zapraszamy na polsko-niemieckie seminarium dla edukatorów ekologicznych pt. "Technika satelitarna w...

05-08-2013

SKI and SUN w Świeradowie Zdroju zaprasza na bezpłatne szkolenia

Podstawy Nordic Walking  - nauka techniki, pierwsze kroki, doskonalenie techniki, marsz ciągły.

Szkolenia rowerowe na SINGLTREK - prawidłowa pozycja na rowerze, skuteczne hamowanie, płynne pokonywanie zakrętów.

01-08-2013

Biblioteka Muzealna - nowości!

              Zapraszamy do skorzystania z bogatego księgozbioru Muzeum Regionalnego w Lubaniu. W ostatnim czasie powiększył się on o cztery ciekawe pozycje.

31-07-2013

Przedstawienie dla dzieci - zaproszenie

W poniedziałek 5 sierpnia  o godzinie 10:15  w Miejskim Domu Kultury przy ul. Kościuszki 4 w Lubaniu odbędzie się przedstawienie teatralne dla dzieci pod tytułem "Przez bajki w świat". Najmłodszych zaprasza Ośrodek Wsparcia Dziennego - wstęp wolny.

 

29-07-2013

W Rynku, na Folk-Arcie.

Na lubańskim Rynku już po raz dziesiąty odbył się Festiwal Folklorystyczny Folk-Art. Było skocznie, muzycznie i smakowicie. Na scenie zaprezentowało się trzynaście zespołów z Dolnego Śląska, stając w szranki konkursu o Złote Łużyckie Skrzypce, poza sceną zaś trwała degustacja oryginalnych smakołyków, także zakończona konkursem.

29-07-2013

Wieża Bracka w prezencie urodzinowym

W sobotę 27 lipca trójka młodych lubanian postanowiła w oryginalny sposób uczcić osiemnaste urodziny swojej przyjaciółki - laurkę umieścili w najlepiej widocznym miejscu w Lubaniu. Do świętowania ochoczo włączył się również patrol historycznej straży miejskiej.

26-07-2013

ZAPROSZENIE: Wędruj Via Regią z "Pograniczem" - 3 sierpnia 2013 LUBAŃ - ZGORZELEC

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego  "Pogranicze" w Lubaniu, wraz z Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen,  serdecznie zaprasza w sobotę 3 sierpnia 2013 r. do udziału w kolejnej  pieszej wędrówce szlakiem Via Regia. Trasa wyprawy prowadzi z Lubania do  Zgorzelca. Udział bezpłatny.

24-07-2013

Via Regia: poznać Europę - od historii do przyszłości

W ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” i Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen pod tytułem “Via Regia: poznać Europę - od historii do przyszłości” uczestnicy siedmiu pieszych przejść każdego dnia pokonają ok. 25 kilometrów trasą dawnych dróg nawiązujących do Via Regia. W roku 2012 wykorzystano przy tej okazji pątniczy szlak - Droga św. Jakuba. W tegorocznych wędrówkach nie zabraknie także prób odnalezienia dawnej Via Regia pozbawionej oznakowania. Będzie więc to swojego rodzaju „ćwiczenie terenowe” w odszukiwaniu traktów.

22-07-2013

Ciekawe znalezisko w centrum miasta

Od kilku dni Muzeum Regionalne prowadzi badania archeologiczne przy ul. Mikołaja w Lubaniu. Przyniosły one bardzo interesujące wyniki. Pod fundamentami wczesnonowożytnej piwnicy znaleziono całe XVI - wieczne naczynia, złożone tam w formie ofiary zakładzinowej. Takie ofiary składano duchom domowym celem odstraszania złych mocy.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...