Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

22-08-2013

VI lubański Festiwal Kultury Romskiej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu serdecznie zaprasza do udziału w VI już edycji lubańskiego Festiwalu Kultury Romskiej "Cygański Tabor". Spotkajmy się 31 sierpnia o godz. 16.00 w rynku przy Galerii Łużyckiej i bądźmy świadkami występów  zespołów z najwyższej półki romskiego folkloru. Ideą festiwalu jest propagowanie kultury, muzyki, tańca a także języka społeczności romskiej. Wystąpią zespoły: Nowa Roma z Wałbrzycha, Łaczi Bach z Przemkowa, Amare Roma z Kowar oraz Kałe Jakha z Lubania.

21-08-2013

Lubański Dzień Frisbee 25.08.2013 r.

Zapraszamy na Lubański Dzień Frisbee - czyli zabawę z latającym dyskiem. Impreza odbędzie się na kartingach w niedzielne popołudnie 25.08.2013 r.  W programie atrakcje dla dorosłych i dzieci. Szczegóły na załączonym plakacie i oficjalnej stronie wydarzenia.

21-08-2013

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk


Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest autorką bestsellerowej trzytomowej sagi Cukiernia Pod Amorem, a także powieści: 110 ulic, 220 linii, Niebieskie nitki, 13. Poprzeczna, Wystarczy, że jesteś, Serenada, czyli moje życie niecodzienne, Mariola, moje krople... a także miniaturki Jak zabić nastolatkę (w sobie)?, której wersję sceniczną pt. Czterdziestka w opałach można oglądać w warszawskim teatrze Kamienica w brawurowej interpretacji Katarzyny Żak.

 

21-08-2013

Spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest autorką bestsellerowej trzytomowej sagi
Cukiernia Pod Amorem, a także powieści: 110 ulic, 220 linii, Niebieskie
nitki, 13. Poprzeczna
, Wystarczy, że jesteś, Serenada, czyli moje życie
niecodzienne, Mariola, moje krople... oraz miniaturki Jak zabić
nastolatkę (w sobie)?, której wersję sceniczną pt. Czterdziestka w
opałach można oglądać w warszawskim teatrze Kamienica w brawurowej
interpretacji Katarzyny Żak.

21-08-2013

Spotkanie sieciujące „Od ekologicznego zboża do bio - chleba“

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w czwartek  5 września 2013 r. w Zgorzelcu  odbędzie się polsko-niemieckie spotkanie pt.  OD EKOLOGICZNEGO ZBOŻA DO BIO – CHLEBA.  Wydarzenie jest organizowane przez  EkoConnect e.V. - Międzynarodowe Centrum Rolnictwa Ekologicznego Środkowej i Wschodniej Europy, Saksońskie Zrzeszenie Rolne Gäa e.V. i Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w ramach międzynarodowego projektu DZIAŁAĆ EKOLOGICZNIE.

16-08-2013

Konkurs "Razem odkryjmy Dolny Śląsk"

  Szanowni Państwo,
w związku z organizowanym konkursem "Razem odkryjmy Dolny Śląsk"  przypominamy o trwającym konkursie "Razem odkryjmy Dolny Śląsk". Prosimy o  podanie najciekawszych, Państwa zdaniem, lokalizacji Dolnego Śląska, które  warto odwiedzić. Dolny Śląsk pełen jest ciekawych, nieodkrytych często  miejsc. 

Z nadesłanych propozycji stworzymy listę, która pomoże wspólnie odkrywać  uroki naszego regionu. Dziesięciu uczestników konkursu, którzy w  najciekawszy sposób uzasadnią swój wybór, otrzyma nagrody - gadżety i  materiały promocyjne Dolnego Śląska.

16-08-2013

Radiowe lato z ZUS

Edukacja przez zabawę – to motto udziału ZUS w tegorocznym Lecie z Radiem. Na naszych stoiskach w 20 miastach Polski coś dla siebie znajdą wszyscy uczestnicy imprezy – od maluchów aż po seniorów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych został partnerem edukacyjnym tegorocznej edycji „Lata z Radiem”, które po raz 42 organizuje Program 1 Polskiego Radia. Ideą obecności ZUS w „Lecie z Radiem” jest edukacja w zakresie ubezpieczeń społecznych oraz promocja portalu Platformy Usług Elektronicznych (pue.zus.pl) - kompleksowego rozwiązania w dziedzinie e-administracji. Ponadto, 24 i 25 sierpnia ZUS O/Wałbrzych będzie obecny na piknikach Lata z Radiem, które odbędą się odpowiednio w Świeradowie oraz w Jeleniej Górze. W namiocie Zakładu będzie można założyć osobisty profil PUE i skorzystać z porad ekspertów. Nie zabraknie też gier i zabaw dla najmłodszych.

14-08-2013

Wystawa "Singltrek pod Smrkem"

Od 14 sierpnia 2013 roku w holu Galerii Łużyckiej w Lubaniu w ramach współpracy czesko - polskiej otwarta została wystawa pod tytułem: „Singltrek pod Smrkem”. Wystawa przedstawia historię tworzenia ścieżek rowerowych na terenie Czech i Polski, mapy wraz z trasami sieci kolarstwa terenowego wraz ze zdjęciami. Wystawa trwać będzie przez najbliższe dwa tygodnie.

14-08-2013

Informacja dla turystów

Informujemy, że 15 sierpnia (Święto Najświętszej Maryi Panny) Wieża Bracka będzie nieczynna dla zwiedzających.

14-08-2013

Miejska i Powiatowa Bibioteka Zaprasza

MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA im. MARII KONOPNICKIEJ W LUBANIU ZAPRASZA NA SPOTKANIE Z AUTORKĄ   „CUKIERNI POD AMOREM”  MAŁGORZATĄ GUTOWSKĄ-ADAMCZYK

Dnia 23.09.2013r.
(poniedziałek)
o godz.17.00 w Czytelni Biblioteki Rynek-Ratusz

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...