Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

24-05-2013

Targi Kolekcjonerskie

Łużyckie Centrum Rozwoju serdecznie zaprasza na Targi Kolekcjonerskie, które odbywają się od stycznia do grudnia w godz. 7:00 - 15:00 (III sobota miesiąca) na placu przed Galerią Łużycką.

24-05-2013

Zrób zdjęcie i wygraj!

Na ulice miasta powracają XVII wieczni strażnicy, pierwszy w tym sezonie przemarsz czterech pasjonatów historii w strojach historycznych już w sobotę, 25 maja o godzinie 12:00 (spod Wieży Brackiej ). Z tej okazji przygotowaliśmy konkurs – pierwsza osoba, która w tę sobotę zrobi sobie zdjęcie ze strażnikiem i opublikuje je na stronie fanowskiej naszego miasta facebooku (Miasto Lubań czas na przygodę) otrzyma nagrodę książkową. Przewidziano także kilka drobnych nagród pocieszenia.

23-05-2013

Wędrówka szlakiem jakubowym

Ponad 50 mieszkańców Uniegoszczy uczestniczyło w sobotę 4 maja w wędrówce szlakiem jakubowym z Nowogrodźca do Lubania.

23-05-2013

Ruszaj w drogę – Drogę Królewską

Tego lata Droga Królewska stanie otworem dla każdego, kto będzie chciał dotknąć jej własną stopą i przemierzyć ją niespiesznym krokiem. Siedem sobotnich pieszych przejść szlakiem między Dolnym Śląskiem a Saksonią pozwoli poznać najstarsze miasta między Odrą i Łabą, odkryć inspirujące ślady narodów kształtujących ten obszar w ostatnim tysiącleciu i zakosztować krajobrazów, które właśnie na ten skrawek ziemi kierują ludzi drogi ze Wschodu i Zachodu.

22-05-2013

Kibicuj mundurowym!

Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu podobnie jak w roku ubiegłym organizuje III Turniej Piłki Nożnej Funkcjonariuszy Publicznych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu, który zaplanowano na dzień 24 maja 2013 r. od godz.08:00 na boisku trawiastym MOSIR w Lubaniu ul. Ludowa. Zapraszamy mieszkańców powiatu lubańskiego do wspólnego kibicowania policji lubańskiej.

21-05-2013

Noc Muzeów w Lubaniu

18 maja Muzeum Regionalne w Lubaniu włączyło się w ogólnoeuropejską inicjatywę niekonwencjonalnego udostępniania zbiorów muzealnych o nazwie Noc Muzeów. O godz. 22 w lubańskim ratuszu została otwarta wystawa pt. Zapomniany Skarb Doliny Rzeki Kwisy. Tytuł ekspozycji, nieujawniający bezpośrednio jej tematu, mimo późnej godziny przyciągnął liczną grupę ludzi.

21-05-2013

Nowa książka o Lubaniu

Chociaż Lubań tuż po Loebau jest najmniejszym miastem Górnych Łużyc i liczy zaledwie 5 tys. mieszkańców, to tętni życiem i handlem niczym mały Magdeburg. - tak w 1804 roku do mademoiselle Lousie Naumann pisał niemiecki poeta, Gottlieb Hiller. Wszystkich zainteresowanych tym kto, co i jak jeszcze napisał o naszym mieście oraz tym, co przez wieki działo się wokół Drogi Świętego Jakuba zapraszamy do lektury najnowszej książki „Lubań – miasto, ludzie, droga”.

21-05-2013

Wędkarskie mistrzostwa Służby Więziennej

Na Dużym Stawie należącym do Zakładu Karnego w Zarębie 17 maja odbyły się XV Dolnośląskie Mistrzostwa Służby Więziennej w Wędkarstwie Spławikowym. Zaproszenia skierowano do wszystkich jednostek penitencjarnych okręgu wrocławskiego. Zespoły rywalizowały w kategorii drużynowej o Puchar Dyrektor Okręgowego Służby Więziennej we Wrocławiu płk mgr Ryszarda Godyli, w kategorii indywidualnej o puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Zarębie. Z drużynami na turniej przybyli kierownicy i przedstawiciele jednostek organizacyjnych więziennictwa biorących udział w mistrzostwach. Gośćmi honorowymi mistrzostw byli Starosta Lubański - Walery Czarnecki i Z-ca Burmistrza Miasta Lubań - Mariusz Tomiczek.

20-05-2013

Mali patrioci w Muzeum Regionalnym

W dniu 17 maja sześciolatki z Przedszkola Słonecznego gościły w Muzeum Regionalnym. Grupa piąta pod opieką Joanny Dyjak, Ewy Rotsztajn i Marii Kłębczyk zaprezentowały gościom Ośrodka Wsparcia Dziennego oryginalne przedstawienie z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

20-05-2013

Koncert muzyki popularno - rozrywkowej

Szkoła Muzyczna 1 st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu serdecznie zaprasza na koncert muzyki popularno - rozrywkowej. Widowisko odbędzie się 22 maja br. o godz. 17:00 w sali koncertowej tejże szkoły (wstęp wolny). Wystąpią uczniowie z Zakladni Umelecka Skola Zacler (Czechy) w ramach współpracy szkół muzycznych z Zalcerza i Lubania.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...