Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

17-09-2013

Książka naszego dziennikarza już w sprzedaży!

Od początku września w księgarniach, w tym w księgarni w Lubaniu dostępna jest debiutancka książka Artura Daniela Grabowskiego „Testament Eleonory”. To wciągająca opowieść z dreszczykiem, gotycki kryminał z odrobiną romansu w tle.

16-09-2013

Miejsko-wiejskie świętowanie

Na dożynkach miejsko-wiejskich w Uniegoszczy było swojsko, ciekawie i wesoło. Pomimo niepogody udało się zrealizować najatrakcyjniejsze punkty programu. Poniżej krótka fotorelacja, a obszerniejsze podsumowanie imprezy w wideoinformatorze.

13-09-2013

NA KRÓLEWSKIM SZLAKU - Via Regia łączy ludzi

Via Regia to droga szczególna -- Droga Królewska. Przez wieki na wąskim pasie ziemi między stromymi stokami Sudetów oraz bagnistymi lasami Łużyc spotykali się wędrowcy, kupcy, pielgrzymi, żołnierze, osadnicy. Poznaj : Krainę Wygasłych Wulkanów i Księstwo Czocha, odkryj Bory Dolnośląskie i Park Krajobrazowy Doliny Bobru. Posmakuj tradycji na szlaku historycznych miast!

13-09-2013

WAKACJE JUŻ ZA NAMI, A CO NOWEGO W INKUBATORZE OD JESIENI?

Upłynął już czas wakacyjny, czas wypoczynku i urlopów. Mimo to, w Lokalnym Inkubatorze Organizacji Pozarządowych w Lubaniu, działo się dużo. Przedstawiciele lokalnych organizacji odwiedzili Inkubator równo 100 razy. Najczęściej było to związane z potrzebą skorzystania z Internetu lub komputera, wydrukowania, ze skanowania lub kopiowania materiałów.

12-09-2013

ZWARIOWANY KOMISARIAT - już w październiku w Lubaniu

Już dziś zapraszamy na kolejny świetny spektakl w Miejskim Domu Kultury (ul. Kościuszki 4 - Sala Widowiskowa) - 12 października 2013 r.,  godz. 19.00. Kontakt - tel. 75 646-23-40. Bilety -...

12-09-2013

ZWARIOWANY KOMISARIAT - już w październiku w Lubaniu

Już dziś zapraszamy na kolejny świetny spektakl w Miejskim Domu Kultury. Miejski Dom Kultury w Lubaniu - ul. Kościuszki 4 - Sala Widowiskowa 12 października 2013 r. - godz. 19.00 kontakt -...

12-09-2013

ZWARIOWANY KOMISARIAT - już w październiku w Lubaniu

Już dziś zapraszamy na kolejny świetny spektakl w Miejskim Domu Kultury. Miejski Dom Kultury w Lubaniu - ul. Kościuszki 4 - Sala Widowiskowa 12 października 2013 r. - godz. 19.00 kontakt -...

11-09-2013

Rilke i Miłosz w lubańskich kościołach

Pod koniec wakacji Lubań odwiedził niecodzienny gość - artysta „Piwnicy pod baranami” Piotr Kuba Kubowicz. Tym razem nie przyjechał do nas, by koncertować, ale by – jak sam to ujął – współmodlić się z parafianami w lubańskich kościołach.

11-09-2013

XV Jubileuszowy Rajd Górski Euroregionu NYSA "KARKONOSZE 2013"

Na XV Jubileuszowy Rajd Górski Euroregionu NYSA KARKONOSZE 2013 zaprasza Oddział Łużycki Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Lubaniu.  Rajd odbędzie się w dniach od 1 do 6 października br. i jest przeznaczony dla miłośników górskich w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jest imprezą rekreacyjną z elementami krajoznawstwa i turystyki kwalifikowanej. Szczególnie mile widziane będą zorganizowane grupy szkolne wszystkich szczebli z Lubania i Powiatu Lubańskiego.

11-09-2013

Koncert poświęcony twórczości Anny German

Już 16 września 2013 roku po Mszy Świętej o godz. 18.00 w Kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej w Lubaniu odbędzie się koncert poświęcony twórczości Anny German pod patronatem Burmistrza Miasta Lubań. Utwory z repertuaru artystki wykona zespół "Jurgania", który do Lubania przybędzie z Uzbekistanu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...