Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

17-06-2013

Dzieci odkryły zapomniany skarb z Doliny Rzeki Kwisy

W  Muzeum Regionalnym w Lubaniu  w ostatnich trzech tygodniach zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone minerałom z okolic Lubania.  Uczestniczyły w nich  dzieci i młodzież z Lubania, Świeradowa Zdroju i Pisarzowic.

14-06-2013

Ogólnopolski Konkurs Piosenki z Tuwimem

Fundacja Młodzi Artyści ma zaszczyt zaprosić do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenka z Tuwimem. Szukamy młodych, zdolnych ludzi piszących teksty do piosenek. Te najlepsze inspirowane twórczością Juliana Tuwima, zdobędą nagrody i zostaną wydane na płycie.

14-06-2013

Turniej Piłki Nożnej, kibicowanie, rekreacja

Sobotę 29 czerwca warto będzie spędzić na lubańskim stadionie. Na świętujących lubanian czekać będzie sportowy festyn, miasteczko rekreacyjne, występy zespołów Miejskiego Domu Kultury i pokaz ZUMBY. Główna atrakcja dnia to turniej piłki nożnej służb mundurowych. Kibicować będzie można drużynom policjantów, strażaków, strażników granicznych i służb więziennych.

14-06-2013

Ogólnopolski Szosowy Wyścig Kolarski "O GRAND PRIX LUBANIA"

W ramach Dni Sportu odbędzie się OGÓLNOPOLSKI SZOSOWY WYŚCIG KOLARSKI „O GRAND PRIX LUBANIA” organizowany przez Klub Kolarski KWISA. Jest to etap 47 Małego Wyścigu Pokoju.

14-06-2013

Maraton rodzinnych festynów

Festyny, pikniki, imprezy plenerowe – to najlepszy sposób na rodzinne spędzenie wolnego czasu. W jednym miejscu trochę ruchu i rekreacji, trochę kultury, trochę biesiadowania i typowe letnie atrakcje dla małych i dużych.

Program Dni Lubania obfituje w takie okazje do zabawy, począwszy od Dnia Rodziny, który odbędzie się 23 czerwca w sobotę na Rynku.

14-06-2013

Dotknij i posmakuj historii!

Poznawanie historii może być dobrą zabawą – ta idea przyświeca Dniom Historii. Obejrzenie plenerowej inscenizacji, wzięcie udziału w zabawie wymyślonej przed wiekami, rozszyfrowanie zagadek podczas podchodów, zwiedzenie zrekonstruowanych kiermaszów rzemieślników - wszystko to może być niezapomnianą lekcją historii, ale też niebanalnym sposobem na wypoczynek.

14-06-2013

LAWA 2013

Tradycją obchodów naszego miejskiego święta są koncerty w malowniczo położonym lubańskim amfiteatrze. LAWA podgrzewa atmosferę na wygasłym wulkanie do czerwoności. W tym roku Dzień Kultury – LAWA zbiega się z końcem roku szkolnego i inauguruje wakacje.

14-06-2013

"O skutecznym rad sposobie w XVI w." - przedstawienie historyczne

Mocnym punktem lubańskich Dni Historii otwierających święto naszego miasta będzie inscenizacja historyczna w wykonaniu lubańskich grup teatralnych w tym „Teatru dziewiątka” „Promotora” i „Okularu”. W  sobotę 22 czerwca o godzinie 15.00 w Rynku nasi aktorzy amatorzy wcielą się w rolę lubańskich rajców i przedstawią wybory burmistrza z początków XVI wieku. Przedstawienie powstało w oparciu o umocowaną w realiach historycznych sztukę, napisaną przez Grzegorza Żaka na podstawie materiałów źródłowych pozyskanych w lubańskim archiwum. W jego wizji lubańscy rajcy z okresu renesansu mają nie mniej powodów do zmartwień niż nasi współcześni politycy i samorządowcy.

13-06-2013

Konferencja popularnonaukowa

Obchody święta miasta rozpoczną się oficjalnie w piątek, 21 czerwca, Dniami Historii. O godzinie 16.00 otwarta zostanie wystawa poświęcona wielkim ludziom, którzy zapisali się na kartach historii, a których gościło nasze miasto. Następnie, o godzinie 16.30 zapraszamy na popularnonaukową konferencję w Ratuszu. Dyrektor Muzeum Regionalnego, dr Łukasz Tekiela nie chce, by konferencja miała akademicki charakter, wystąpienia są adresowane do wszystkich, których interesują dzieje ich miasta i regionu. Zaproszeni goście przygotowali wystąpienia pełne ciekawostek i szerzej nie znanych do tej pory faktów.

13-06-2013

Spotkanie z pisarką

Corocznie Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu oraz biblioteki z terenu Województwa Dolnośląskiego organizują spotkania z pisarzami pod nazwą "Z książką na walizkach". Spotkania dofinansowane są ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego a w tym roku także przez Urząd Miasta w Nowej Rudzie. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im Marii Konopnickiej w Lubaniu po raz kolejny wzięła udział w akcji „Z książką na walizkach". W tej edycji spotkań do Lubania dotarła pisarka, Agnieszka Tyszka.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...