Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

16-01-2014

Bożonarodzeniowy finał

Niedziela Chrztu Pańskiego, ostatnia niedziela liturgicznego okresu Narodzenia Pańskiego, już od 2 lat jest przeżywana w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubaniu (Księginki) szczególnie uroczyście. Od ubiegłego roku bowiem w tym właśnie dniu odbywa się Parafialny Koncert Kolęd i Pastorałek oraz Wieczór Wigilijny, gromadzący w budynku gościnnego Gimnazjum nr 1 w Lubaniu członków wszystkich parafialnych wspólnot formacyjnych.

15-01-2014

Projekcja "Good luck and good fuck"

19 stycznia (niedziela) o godz. 18.00 zapraszamy do kawiarenki MDK na charytatywny pokaz lubańskiej komedii kryminalnej - "Good luck and good fuck" w reżyserii Bartosza Mereszki. Wstęp 15 zł, a całkowity dochód z projekcji przeznaczony będzie na leczenie Kamila Nowosielskiego. Zapraszamy!

15-01-2014

Dyskusyjny Klub Muzyczny - Peter Gabriel

DKM to stała propozycja Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. Na spotkaniu 17 stycznia (piątek) obejrzeć będzie można koncert - Peter Gabriel - Secret World Live z 1994 roku.

14-01-2014

Szkolenie bibliotekarzy powiatu lubańskiego - 15 styczeń 2014r.

 

W DNIU 15.01.2014
(środa)
WSZYSTKIE DZIAŁY
I  FILIE BIBLIOTEKI
BĘDĄ NIECZYNNE


  szkolenie bibliotekarzy powiatu lubańskiego

14-01-2014

Narodowe Czytanie - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wyraził uznanie za znakomite przeprowadzenie akcji Narodowego Czytania i jednocześnie zaprasza do tegorocznej lektury, do czytania i słuchania dzieł Henryka Sienkiewicza. W akcji wzięło udział niemal siedemset miejscowości, w tym Lubań. 

10-01-2014

Kolędowanie u Bukowińczyków

Fundacja Bukowińska "Bratnia Pomoc" w Lubaniu, Zespół "Echo Bukowiny" i Miejski Dom Kultury w Lubaniu zapraszają na V Przegląd kolęd i pastorałek pt. "KOLĘDOWANIE U BUKOWIŃCZYKÓW", który odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu w sobotę 25 stycznia 2014 r. o godz. 13.00.

10-01-2014

Koncert Starego Dobrego Małżeństwa

8 lutego o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu wystąpi Stare Dobre Małżeństwo - zespół, który ma swoich wiernych fanów i wciąż przemierza koncertowe szlaki. Grupa niezmiennie złożona jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących liderowi Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki. W czasie koncertu będzie można usłyszeć największe przeboje grupy takie jak - "Blues o 4 nad ranem", "Jak", "Komunia", "Bieszczadzkie Anioły" czy "Blues dla małej". Bilety w cenie 35 zł. dostępne są w Sekretariacie MDK (ul. Kościuszki 4) oraz w lubańskim oddziale PTTK (ul. Bracka 12).

 

08-01-2014

Skonan i Przeterminator

16 stycznia (czwartek) o godz. 19.00 zapraszamy na widowisko teatralno-rozrywkowe pt. Skonan i Przeterminator. Jest to historia dwóch mężczyzn spotykających się przed salą sądową, czekających na swoje sprawy rozwodowe. Mają dużo przemyśleń na życiowe tematy. Do czego to doprowadza. Sprawdźcie Państwo sami! W rolach tytułowych wystapią aktorzy jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida: Tadeusz Wnuk i Jacek Grondowy. Autorem tekstu sztuki jest Grzegorz Żak, a wszystko okraszają scenografia Macieja Lechrera i muzyka Lecha Nawrockiego. Warto dodać, że muzyka grana na żywo przez kwartet Adwokat Band. Bilety w cenie 20 zł dostępne są w Sekretariacie MDK (ul. Kościuszki 4) oraz lubańskim oddziale PTTK (ul. Bracka 12)

08-01-2014

22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już po raz 22. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zebrane pieniądze przeznaczone będą na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Orkiestra zagra także w Lubaniu. Miejski Dom Kultury zaprasza wszystkich na Koncert Finałowy 12 stycznia (niedziela) od godz. 16.00 do 21.00. Dla wszystkich darczyńców wystapią lokalne zespoły artystyczne. Do zobaczenia!

08-01-2014

Biblioteka Muzealna - ponad 2000 książek - zapraszamy!

        Zgromadzone książki, albumy (ponad 2000 pozycji) dotyczą przede wszystkim Łużyc, Śląska, sztuki, historii Polski, muzealnictwa oraz wojskowości. Z pewnością będą przydatne osobom zainteresowanym naszym regionem, Śląskiem, historią sztuki czy osadnictwem wojskowym. Zapraszamy również młodzież z lubańskich szkół przygotowującą się do matury z historii, historii sztuki oraz studentów piszących prace licencjackie, magisterskie i doktorskie.

Spis wszystkich książek dostępny jest w formacie doc lub pdf.

Księgozbiór jest udostępniany na miejscu w poniedziałki i piątki w godzinach 9 - 15. Więcej informacji na temat korzystania z księgozbioru w Muzeum Regionalnym Rynek - Ratusz lub pod numerem telefonu 75 722 32 13. Zapraszamy!  

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...