Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Lubię Lubań

Kalendarium

Miasto

26-07-2021

Całe nasze życie to jest jedna, wielka pielgrzymka

W lipcu w swoich progach Lubań gościł niezwykłych ludzi. Byli to pątnicy pielgrzymujący Drogą Świętego Jakuba. Z uśmiechem zapraszali do wspólnej wędrówki, chętnie opowiadając o sensie wyjątkowej podróży.

21-07-2021

Kto nie płaci za śmieci? Aplikacja prawdę powie

Deklaracje śmieciowe mają to do siebie, że nie zawsze są odzwierciedleniem stanu faktycznego. Stąd część mieszkańców po prostu nie płaci za wywóz odpadów. Już za chwilę z pomocą naszemu miastu przyjdzie aplikacja, która wyłapie nieścisłości i pozwoli zwiększyć wpływy za śmieci.

13-07-2021

Co kryją lubańskie podziemia, czyli odkrywamy nieznane

Od lat krążą o nich legendy, od dekady są tematem eksploracji, a one nadal niechętnie odsłaniają swoje tajemnice. Choć już wiemy, że lubańskie sztolnie istnieją, to nadal stanowią dla nas jedną z największych zagadek miasta.

Oświata

29-06-2021

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021 w SP1

25 czerwca to dzień , w którym podsumowaliśmy naszą pracę i zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Był to także kolejny rok szkolny, w którym zmagaliśmy się z epidemią i zdalnym nauczaniem.

25-06-2021

Do widzenia szkoło

W ostatni czerwcowy piątek gwar uczniowski wypełniający szkolne korytarze brzmiał nieco inaczej. Nikt nie stresował się sprawdzianem czy odpowiedzią. Wygodne stroje i plecaki zastąpił galowy strój, kolorowe bukiety, słodkości i inne upominki. Lubańscy uczniowie pożegnali rok szkolny 2020/2021.

Kultura i sport

26-07-2021

Konkurs fotograficzny im. Ludwika Anioła "Piękno Lubania i okolic"

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Lubaniu organizuje Konkurs Fotograficzny im. L. Anioła. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

23-07-2021

Kommen und Gehen - przeżyjmy to jeszcze raz

Po raz kolejny za sprawą festiwalu Kommen und Gehen w Lubaniu nie zabraknie kulturalnych wrażeń. Zapraszamy na cykl wydarzeń po stronie polskiej, ale też organizowanych u niemieckiego partnera.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...