Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Lubię Lubań

Kalendarium

Miasto

14-08-2019

Pół miliona na boisko

Lubań otrzymał ponad pół miliona złotych dofinansowania na nowo powstałe boisko przy stadionie miejskim.

13-08-2019

Nowe miejsce do wypoczynku i zabawy dla mieszkańców Lubania dzięki wsparciu PSE

Wkrótce na terenie przy dawnej Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Dolnej w Lubaniu pojawi się nowy sprzęt sportowy i rekreacyjny. Zostanie zakupiony dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych, które gmina Lubań zdobyła w ramach konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie”.

16-08-2019

Święto Wojska Polskiego

Uroczysty przemarsz, koncert Lubańskiej Orkiestry Reprezentacyjnej, złożenie kwiatów i wiązanek, msza święta - tak w Lubaniu świętowano Święto Wojska Polskiego.

Oświata

21-08-2019

SP4 doposaży pracownie

Nauka poprzez eksperyment, doświadczenie i obserwację dla uczniów SP4 jest na wyciągnięcie ręki. W roku szkolnym 2019/2020 z ministerialnej rezerwy oświatowej szkoła zakupi pomoce dydaktyczne.

11-07-2019

100 Mbit na 100-lecie dla szkół

Lubańskie szkoły podstawowe przystąpiły do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Dzięki temu w nowym roku szkolnym uczniowie będą mogli korzystać z szybkiego, bezpiecznego i bezpłatnego Internetu.

Kultura i sport

20-08-2019

Kommen und Gehen

W Miejskim Domu Kultury w Lubaniu miało miejsce niemiecko-polskie spotkanie muzyczne Kommen und Gehen. Słuchacze doświadczyli całego spektrum muzyki, od folkloru po elektronikę. Obok wiolonczeli, akordeonu czy fortepianu na lubańskiej scenie pojawił się theremin. Było iście muzycznie.

14-08-2019

Wakacje w mieście

Zwiedziły kosmos i podwodny świat, a nawet spotkały dinozaury. Wirtualne podróżowały w czasie i przestrzeni. Odwiedziły też najciekawsze miejsca w okolicy, ale przede wszystkim w kreatywny sposób spędziły letni czas. Jak co roku jednostki miejskie umożliwiły dzieciom z Lubania aktywny wypoczynek.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...