Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
30-11-2021

30 listopada br. Gmina Miejska Lubań i spółka IZIM podpisały umowę na gruntowną modernizację hali sportowej oraz sąsiadującej z nią krytej pływalni „Laguna” przy ul. Różanej.

30 listopada br. Gmina Miejska Lubań i spółka IZIM podpisały umowę na gruntowną modernizację hali sportowej oraz sąsiadującej z nią krytej pływalni „Laguna” przy ul. Różanej

                                                       

 

Całość prac ma zostać zakończona we wrześniu 2023 r., a wartość całego zamówienia wyniesie prawie 20 mln PLN. Realizacja inwestycji odbywa się w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

W wyniku zawartego kontraktu IZIM, będący wyspecjalizowaną spółką należącą do funduszu BaltCap Infrastructure Fund, przeprowadzi gruntowną modernizację energetyczną i funkcjonalną obejmującą m.in. ocieplenie pływalni i hali sportowej, wymianę okien oraz poszycia dachów w obu budynkach. Dodatkowo, na hali sportowej zostanie wymieniona nawierzchnia oraz zamontowana nowoczesna ścianka wspinaczkowa. Basen zaś zyska komplet nowych instalacji grzewczych i wentylacyjnych, jak również nowy system uzdatniania wody. W efekcie oba obiekty nie tylko zostaną gruntownie odnowione, ale także w znacznym stopniu zmniejszą zużycie energii cieplnej i elektrycznej, a także emisję dwutlenku węgla do atmosfery. W ramach zamówienia IZIM będzie odpowiadać za cały projekt, finansowanie, a także techniczne utrzymanie obiektu, obejmujące w szczególności zarządzanie gospodarką energetyczną. Umowa została podpisana na dziesięć lat.

– Gruntowna modernizacja hali sportowej i pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu to istotna inwestycja, która docelowo zdecydowanie poprawi ofertę rekreacyjno-sportową miasta Lubań. Cieszę się, że możemy już przystąpić do jej realizacji, tak aby za niecałe dwa lata móc korzystać z nowoczesnej i przyjaznej środowisku infrastruktury. W tej sytuacji korzystne dla miasta jest również zastosowanie formuły partnerstwa publiczno-prywatnego, dzięki której całe przedsięwzięcie będzie nie tylko szybko zrealizowane, ale także efektywne kosztowo – skomentował Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania.

– Współpraca z miastem Lubań to kolejny projekt PPP realizowany przez spółkę IZIM i fundusz BaltCap na terenie Polski, lecz pierwszy dotyczący stricte infrastruktury sportowej. Nasz zespół posiada odpowiednie doświadczenie i kompetencje, by sprostać postawionym wymaganiom. Dodatkowo, przy realizacji tej inwestycji, nieocenione będą nasze ugruntowane, wieloletnie relacje z wiodącymi dostawcami, co pozwoli zagwarantować najwyższą jakość i efektywność stosowanych rozwiązań technicznych. Jestem więc przekonany, że już za niecałe dwa lata mieszkańcy Lubania będą mogli cieszyć się i ponownie korzystać z pływalni oraz hali sportowej spełniających najwyższe i najnowsze standardy – powiedział Maciej Kopański, członek zarządu IZIM i dyrektor inwestycyjny Baltcap Infrastructure Fund.

* * *

Lubań znajduje się w zachodniej części województwa dolnośląskiego, na pograniczu dwóch historycznych krain: Górnych Łużyc i Dolnego Śląska. Przez miasto przebiegają istotne szlaki komunikacyjne w stronę znajdujących się w bliskiej odległości granic niemieckiej i czeskiej. Miasto Lubań zajmuje powierzchnię 16,12 km kw. Zamieszkuje je około 20 tys. osób.

IZIM jest wyspecjalizowanym podmiotem, należącym do funduszu BaltCap Infrastructure Fund, który pomaga samorządom i innym jednostkom sektora publicznego przygotować, sfinansować i zrealizować złożone zadania inwestycyjne związane z infrastrukturą publiczną, w szczególności w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).

BaltCap jest wiodącym inwestorem private equity działającym w krajach bałtyckich od 1995 roku. Wśród udziałowców BaltCap Infrastrucutre Fund są Europejski Bank Inwestycyjny, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz wiodące instytucje finansowe.

* * *

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt:

Małgorzata Wąs
Dyrektor Łużyckiego Centrum Rozwoju
tel. + 48 75 646 44 97
email: malgorzata.was@lcr.net.pl

Marek Czarski
NBS Communications/IZIM
tel. 509 162 734
email: mczarski@nbs.com.pl

zapraszamy na stronę www.izim.pl oraz www.baltcap.com

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...