Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-10-2021

Projekt „POMAGAMY PSZCZOŁOM” realizowany przez dwie grupy uczniów naszej szkoły: klasę 2b i 2c został wyróżniony przez RCEE na terenie powiatu lubańskiego. Zajęliśmy I MIEJSCE w konkursie ekologicznym na przyszkolny ogród przyjazny pszczołom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję ratowania pszczół. Dzięki temu przedsięwzięciu wpisaliśmy się w  kampanię „GMINA PRZYJAZNA PSZCZOŁOM”.

Podczas sześciu miesięcy trwania projektu  odbyło się  wiele wydarzeń . Systematycznie opisywaliśmy swoje działania w lokalnych mediach. Czego się nauczyliśmy? Nauczyliśmy się przede wszystkim współpracy i odpowiedzialności za podjęte zadania. Wiemy, jakie znaczenie mają pszczoły dla życia człowieka i przyrody. Znamy rolę roślin w życiu pszczół i człowieka. Wiemy jak zachowywać się w stosunku do owadów zapylających i jak je chronić. Dowiedzieliśmy się jakie niebezpieczeństwa czyhają na owady. Znamy etapy rozwoju pszczoły. Rozpoznajemy owady zapylające. Wiemy na czym polega proces zapylania. Znamy ubiór i sprzęt pszczelarza. Potrafimy zadbać o rośliny w szkolnym ogrodzie przyjaznym pszczołom.

Dnia 19 października 2021 r. odbyło się oficjalne podsumowanie konkursu. Serdecznie dziękujemy RCEE w Lubaniu za bezpłatną wycieczkę na Czubatkę i pszczółki ze sklejki na zajęcia plastyczne. To był dla nas cudowny czas. Jesteśmy dumni z naszego ogrodu . Dalej będziemy dbali o rośliny. Mamy nowe pomysły.

Zapraszamy wszystkich na wystawę poprojektową do holu w TRECIE, którą będzie można oglądać do 28 października 2021 r.

red. Wioletta Bućko, Beata Hanka

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...