Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-10-2021

Dziś w wideoinformatorze powiemy o kolejnym punkcie na mapie monitoringu miejskiego oraz zaprosimy do uczestnictwa w Lubańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Pomaga przy wyjaśnianiu aktów wandalizmu, a jednocześnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa. Monitoring cieszy się uznaniem mieszkańców, stąd pozytywnie witamy każdą nową kamerę w mieście.

Choć do Bożego Narodzenia jeszcze sporo czasu, mniejsze i większe miejscowości powoli zaczynają szykować się do jednej z najpiękniejszych imprez zimowych.

Lubański monitoring miejski zyskał 33. kamerę, dzięki której Straż Miejska może na bieżąco obserwować kolejny fragment naszego miasta.

Monitoring obejmuje teraz okolice skrzyżowania ulic Zawidowskiej, Armii Krajowej, Starolubańskiej i Łużyckiej, a także niedawno powstały „park kieszonkowy”.

Szybsze reagowanie na zagrożenia, ale i prewencja – to podstawowe zalety rozbudowanej sieci kamer miejskich.

Ulica jako ulica Zawidowska i w ogóle tutaj to nie jest taka ulica bezpieczna. Różne rzeczy tu się robią – nie ukrywa pani Edyta.

Dzięki nowej kamerze, z pewnością wzrośnie poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców okolicznych ulic, kierowców oraz pacjentów, zdążających do szpitala.

Uważam, że to jest dobry sposób na bezpieczeństwo w mieście. Zawsze człowiek się będzie czuł bezpieczniej – cieszy się pani Renata.

Nasi rozmówcy mają również nadzieję, że monitoring zapobiegnie dewastacji pięknie odremontowanego skweru.

Czujemy się jako mieszkańcy bezpieczniej. Jest bardzo ładnie, szkoda, żeby ktoś to zdemolował i po prostu zniszczył – opowiada pani Teresa. 

Bo chodzi o to, żeby ktoś po sobie posprzątał. A nie jest badziewie, a nie wypije piwo, rzuci tam i ma to serdecznie… - dodaje pan Dariusz.

W planach jest już kolejna instalacja – przy ul. Różanej.

Wstępnie sprawdziliśmy już tamtejszą lokalizację i podobne urządzenie mam nadzieję, że w niedługim czasie zostanie zamontowane. Wszystko to w myśl bezpieczeństwa: bezpieczeństwa mieszkańców, bezpieczeństwa mienia, na które przecież wszyscy de facto się składamy – deklaruje Michał Łukjaniec, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Lubaniu.

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku w tym czasie miasto Lubań organizuje świąteczne wydarzenie. Dlatego już dziś zapraszamy wystawców oraz mieszkańców Lubania na Jarmark Bożonarodzeniowy, który zaplanowany został na 21 grudnia.

Zapraszam wszystkich artystów, rzemieślników, rękodzielników, wytwórców produktów regionalnych oraz koła gospodyń wiejskich do zgłaszania swojego udziału w imprezie – zachęcała Małgorzata Wąs, Dyrektor Łużyckiego Centrum Rozwoju.

Zgłoszenia wystawców przyjmujemy do 3 grudnia br.

Oprócz licznych kramów, na mieszkańców Lubania czekać będą również kreatywne warsztaty, których uczestnicy będą mogli wykonać nietuzinkowe ozdoby świąteczne. 

Jarmark zakończy wspólne kolędowanie, które w tym roku będzie miało wyjątkową oprawę muzyczną.

W trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego wystąpi gwiazda – pani Magda Steczkowska. Skądinąd wiem, że zaprosi do wspólnego śpiewania laureatów Festiwalu Kolęd, Pieśni i Pastorałek, którzy również będą mogli na tej scenie zaśpiewać – zapowiedziała Grażyna Glodek, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Lubań, Łużyckie Centrum Rozwoju oraz Miejski Dom Kultury.

(ŁCR)

Video

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...