Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-10-2021

Od paru lat w Polsce w październiku obchodzony jest Dzień Drzewa. Jego celem jest wspólne sadzenie drzewek i zachęcanie innych do sadzenia drzew, zwłaszcza w miejscu, w którym żyją.

Dzięki tej akcji rośnie w Polsce coraz więcej drzew. Pomysłodawca tego dnia zwracał uwagę na ekspansywną wycinkę lasów i zachęcał do sadzenia. Argumentował swój pomysł słowami „inne święta służą jedynie przypomnieniu, Dzień Drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

W ramach tego święta najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy 1c i 3b wzbogacili swoją wiedzę przyrodniczą i ekologiczną. Dzięki międzyklasowej współpracy zrealizowali projekt ekologiczny. Uczniowie mieli możliwość współpracy ze sobą i uczenia się od siebie.  Dzieci dyskutowały na temat tego jak wyglądałoby życie na Ziemi bez drzew i poznały proces produkcji papieru. Na zakończenie projektu uczniowie wykonali prace plastyczną. Jesienne drzewa, które zostały umieszczone na  szkolnej wystawie. 

Zwróciliśmy się także o pomoc do Nadleśnictwa Przylasek, które obdarowało nas sadzonkami. Każda klasa otrzymała kilka drzewko do posadzenia i dalszej opieki nad nim. Dzieci sadziły drzewka według wcześniejszej fachowych instrukcji leśniczego na terenie naszej szkoły.

Ta ciekawa i pożyteczna lekcja ekologii warta jest, by ją w przyszłości kontynuować.

DBAJMY O DRZEWA!

  

                                                                                  red. Wychowawcy klasy 1c i 3b

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...