Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-10-2021

Uczeń w nauczycielu ma przyjaciela, który go zna, wspiera i walczy o niego jeśli potrzeba, to przesłanie sztuki zaprezentowanej przez uczniów klas 1a, 1b, 1c, 2b, 7e i 8b podczas akademii zorganizowanej z okazji święta oświaty.

W dniu 13 października zebrani nauczyciele, pracownicy administracji, obsługi i przedstawiciele rady rodziców mogli podziwiać talenty aktorskie, wokalne i taneczne naszych uczniów.

Kazimierz Dolny, Ada Mackiewicz, Kuba Kapłanek, Anna Myszka, to jedni z bohaterów kabaretowego spektaklu, podczas którego jak w soczewce zostały przedstawione wszystkie radości i problemy społeczności szkolnej, tworzonej przez grono pedagogiczne jak i uczniów. Ich wspólny świat, w którym liczą się osiągnięcia, oceny, rekordy, ale i relacje. Zdarzają się incydenty ze ślimakiem – żelkiem czy wodą w kieszeni oraz istnieją poważne problemy -  z agresją uczniów, spóźnieniami, nauką i emocjami nastolatków. Ta szkolna rzeczywistość została przedstawiona z dużą dawką humoru. Uzupełnieniem fabuły były piosenki śpiewane przez młodszych uczniów oraz występy taneczne: „Twist”, „Bratnie dusze”, „Walc kwiatów”. Spektakl zaprezentowany przez uczniów bawił i zachwycał publiczność, a także był wspaniałym podziękowaniem dla nauczycieli za ich pracę.

 

Red. Aleksandra Szarłan, Joanna Smaga

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...