Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
13-10-2021

Uczniowie klasy 2 b i 2 c razem z edukatorami Rejonowego Centrum Edukacji Ekologicznej wyruszyli na wycieczkę w okolicę Platerówki i Włosienia.

Naszym celem było dotarcie do największej góry w okolicy, która zwieńczona jest skałkami wulkanicznymi, czyli zdobycie Czubatki – 357 m.n.p.m. Pogoda tego dnia dopisała nam szczególnie, dlatego mogliśmy podziwiać piękne widoki. Pani Agnieszka Wierzbicka opowiedziała uczniom  legendę krążącą wśród ludu o olbrzymie, który chciał się zamachnąć wielką maczugą na przybysza i uderzył go piorun. Co było dalej …. To już nasza tajemnica. Polecamy to niezwykłe miejsce geologiczne z tajemnicą ukrytą w wulkanie. Po dużej dawce wiedzy  w dwóch grupach zadaniowych uczniowie przeprowadzali eksperymenty w terenie – erupcje wulkanów.  Później w sielankowej atmosferze wśród pól przeszliśmy szlakiem do kolejnego powulkanicznego wzgórza -Srebrnika (334 m.n.p.m.). W oddali obserwowaliśmy trzecie wulkaniczne wzniesienie we włosieńskim krajobrazie- Czaplę (330 m.n.p.m.) Polecamy wypad i nie zapomnijcie  lornetki. Wycieczka była nagrodą za realizację zadań w projekcie i konkursie „Pomagamy pszczołom”. Dziękujemy paniom z RCEE w Lubaniu.

red. Wioletta Bućko , Beata Hanka

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...