Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
13-10-2021

W dzisiejszym wideoinformatorze przedstawimy nowego prezesa Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu, opowiemy o Nocy Bibliotek oraz podsumujemy akcję szczepienną, przeprowadzoną na terenie miasta Lubań.

Kluczowe decyzje w miejskiej spółce komunalnej oraz wyjątkowe wydarzenia przygotowane przez instytucje kultury.

11 października na stanowisko prezesa zarządu Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu powołany został Jacek Baran – z wykształcenia inżynier budownictwa, od trzech lat pracujący w ZGiUK jako kierownik do spraw inwestycji. Wcześniej pracował w Starostwie Powiatowym w Lubaniu oraz prowadził własną działalność gospodarczą.
Od teraz będzie zarządzał największą lubańską spółką miejską.

Jest to dla mnie bardzo duże wyzwanie, zdaję sobie z tego sprawę. Natomiast uważam, że wyzwania trzeba podejmować, nie można się ich bać. Trzeba po prostu robić swoje i z drugiej strony patrzeć i czerpać też z doświadczenia ludzi, którzy pracują w ZGiUK-u. – mówił Jacek Baran, nowy prezes ZGiUK.

We wrześniu br. zmarł wieloletni prezes ZGiUK Michał Turkiewicz. Następca deklaruje utrzymanie kursu, jaki spółce nadał jego poprzednik.

Znam całą specyfikę zakładu, jak również struktury organizacyjne, wiem, jak zakład się rozwijał, jakie ma cele i chcę je dalej kontynuować – deklarował J. Baran.

W piątkowe popołudnie lubańska biblioteka zamieniła się w indiańską wioskę.

Jest wigwam indiański, są przebrania, są zagadki i będzie oczywiście malowanie twarzy i nadawanie sobie specjalnych indiańskich imion – zapowiadała Izabela Uśpieńska-Domagała, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej

Bawimy się głównie w Indian, poszukujemy zwierząt, potem je jemy, bawimy się, odszyfrowujemy różne zagadki i listy, które znajdziemy – opowiadał Indiana Jones.

I znaleźliśmy małego wilczka, który szuka mamy – dodała dzielna Indianka Odważny Wilk.

Tego typu zabawy mają zachęcić dzieci i rodziców do poznania nietypowego oblicza biblioteki - jako atrakcyjnego miejsca świetnej zabawy.

W ubiegłym tygodniu podsumowana została działalność Punktu Szczepień Powszechnych, który swoje funkcjonowanie rozpoczął w maju tego roku w hali MOSiR przy ul. Różanej. Organizacja punktu szczepień związana była z wieloma problemami. Najpierw brakowało personelu potem szczepionek. Ostatecznie jednak w naszym mieście jest 53% osób zaszczepionych. To daje powód do zadowolenia?

Satysfakcja jest ogromna. Zawsze warto podejmować takie wyzwania i nigdy nie jest za dużo wysiłku, jeżeli kierunek jest dobry, cel jest właściwy i robimy coś dla dobra innych. Warto było – zapewniała Beata Soczyńska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Obsługę medyczną zagwarantowała przychodnia Medical.

Myślę, że akcja się udała, bo zbliżamy się do 10 tysięcy zaszczepionych mieszkańców przede wszystkim miasta. Mam nadzieję, że kontynuacja tego pozwoli wszystkim mieszkańcom zaszczepić się trzecią dawką w Lubaniu, nie jeździć pod Wałbrzych, nie jeździć do innych miejscowości, wszystko to załatwimy tutaj, na miejscu – z optymizmem podsumował Andrzej Kempiński, prezes spółki Chromex.

Z pewnością przedsięwzięcie nie udałoby się bez wsparcia lubańskiego samorządu i wolontariuszy.

Dziękuję również wszystkim tym osobom, które wykonywały tą taką mrówczą pracę w trakcie działalności tego punktu i tak naprawdę angażowały się bezinteresownie do tego, żeby ten punkt funkcjonował i żeby jak najwięcej osób mogło skorzystać z tych szczepionek – mówił Mateusz Zajdel, Zastępca Burmistrza Miasta Lubań.

Przypominamy, że szczepienia przeciwko covid-19 w naszym mieście ciągle trwają. Bez problemu można się umówić w przychodni Medical lub w lubańskim szpitalu.

Aby podziękować wszystkim osobom, zaangażowanym w organizację Punktu Szczepień Powszechnych 8 października w Miejskim Domu Kultury zagrali aktorzy teatru Hothaus.

Koncert był imprezą otwartą dla każdego, krakowscy artyści zaprosili do wspólnej zabawy także widzów.

Każdy do nas mógł dzisiaj przyjść i pobawić się w rytmie piosenek lat dwudziestych i trzydziestych – podkreśliła Grażyna Glodek, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

(ŁCR) 

Video

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...