Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-10-2021

W piątek 8 października w „Wiosce Czarów i Magii” w Spytkowie dzieci z klasy 1 c przeżyły wspaniałą przygodę.

Gospodyni powitała wszystkich pysznie zaczarowanymi racuszkami, które dodały nam magicznych mocy do wspaniałej zabawy na dmuchanym zamku i tyrolce. Graliśmy też w hokeja i domino. Potem szukaliśmy ukrytych w ogrodzie zaczarowanych drzew, aż zasłużyliśmy na czarodziejskie kapelusze i peleryny. Gdy tylko dzieci je założyły zjawił się „Czarowóz”, który zabrał nas na magiczną przejażdżkę po okolicy.

Najbardziej podobała nam się tamtejsza plaża i molo. Na koniec wyczarowaliśmy kilka uroczych zwierzątek z siana. Była to nasza pierwsza wspólna wycieczka, której głównym celem było stworzenie sytuacji do budowania relacji. Relacje w edukacji są podstawą procesów wychowawczych i edukacyjnych oraz jednym z największych obszarów oddziaływań społecznych. Właśnie dlatego tak ważne jest, by w szkole stworzyć przestrzeń ułatwiającą dzieciom i młodzieży nie tylko naukę programu szkolnego, ale w takim samym stopniu – naukę budowania pozytywnych relacji.

red. Marta Browarczyk

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...