24-05-2021

Z ogromną satysfakcją i radością informujemy, iż Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zakwalifikowała się do IV rundy Programu Rozwoju Bibliotek.

Program ten to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. PRB wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej- to właśnie w bibliotekach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają.

Program Rozwoju Bibliotek to przede wszystkim cykl szkoleń i warsztatów adresowanych do bibliotekarzy, które wyposażą pracowników w nowe kompetencje potrzebne do rozwoju biblioteki, a efektem wsparcia specjalistycznego będzie uruchomienie nowych form działania placówki.

Natomiast dyrektor biblioteki weźmie udział w dedykowanych kadrze zarządzającej warsztatach na temat przywództwa i zarządzania biblioteką oraz komunikacji z wykorzystaniem narzędzi do pracy zdalnej.

Udział w Programie będzie miał też efekt rzeczowy, bowiem biblioteki otrzymają sprzęt, który umożliwi udział w działaniach PRB realizowanych online, a także pozwoli zaoferowanie część usług placówki w formie zdalnej lub hybrydowej.