Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-02-2021

Prawie 40% nauczycieli zatrudnionych w lubańskich przedszkolach miejskich i szkołach podstawowych zadeklarowało chęć przyjęcia bezpłatnej szczepionki.

8 lutego br. ruszyły zapisy na szczepienia organizowane dla kadry pedagogicznej. Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęcało  wszystkich uprawnionych nauczycieli i pracowników szkół oraz placówek oświatowych do skorzystania z możliwości zwiększenia swoich szans w walce z COVID-19. Wstępne rozeznanie w sprawie robił dyrektor szkoły lub przedszkola, który po uzyskaniu potrzebnych mu informacji do 10 lutego zgłaszał chętnych za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.  Szczepionka, którą otrzymają pedagodzy to preparat AstraZeneca. Według badań chroni on 100% osób przed ciężkim przebiegiem choroby, powikłaniami i hospitalizacją z powodu COVID-19 i 60% osób przed zachorowaniem.

W Lubaniu w żłobku, trzech przedszkolach miejskich i czterech szkołach podstawowych na 246 nauczycieli chęć zaszczepienia się zgłosiły 94 osoby. Rozbieżność była dosyć duża, ponieważ zdarzały się placówki, w których deklarację na „tak” składało 77% pracowników edukacyjnych, a również takie, w których zgłosiło się jedynie 15% uprawnionych do szczepienia. Przyjęcie szczepionki jest dobrowolne i jak zostało zaznaczone na wstępie bezpłatne. Zgłoszeni do akcji będą szczepieni jak tylko do lubańskiego punktu szczepień dotrze potrzebna ilość preparatów.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...