Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-02-2021

Gmina Miejska Lubań przygotowuje wniosek o dofinansowanie termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba w Lubaniu.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego, pełniący funkcję Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Oś priorytetowa 3 Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym, Poddziałanie 3.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – konkursy horyzontalne, 3.3 a Projekty związane z kompleksową modernizacją energetyczną budynków użyteczności publicznej z ograniczeniem do budynków użytkowanych przez żłobki, przedszkola i szkoły (z wyjątkiem szkół wyższych).

Miasto Lubań przygotowuje wniosek o dofinansowanie termomodernizacji SP nr 2 i będzie liderem projektu, który planuje złożyć wspólnie z powiatem lwóweckim, gminą Gromadka, Zawidowem i Polanicą Zdrój. W chwili obecnej aktualizowany jest audyt, który ma znaczenie w dostosowaniu zakresu prac do warunków konkursu. Wstępnie szacowana wartość projektu wynosi ok. 3 mln zł.

Wnioski w ramach projektu będzie można składać w 2 rundach: I od 15 lutego do 1 marca 2021 r. oraz II od 26 kwietnia do 10 maja 2021 r. W związku z tym, że wnioskodawca ma możliwość przystąpienia tylko do jednej z rund miasto Lubań planuje przystąpić do projektu w pierwszym możliwym terminie.

Szczegóły projektu już niebawem.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...