Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
13-08-2020

Kolejna umowa z PSE podpisana. Tym razem dzięki zdobytym środkom poprzez likwidację barier architektonicznych i nowe elementy rekreacji wzbogacimy teren przy Szkole Podstawowej nr 4.

Polskie Sieci Elektronergetyczne (PSE) będące Partnerem Gminy Miejskiej Lubań są organizatorem programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Udział w pierwszej edycji pozwolił nam zagospodarować przestrzeń przy siedzibie organizacji pozarządowych na ul. Dolnej. Dzięki zdobytemu wówczas grantowi zainstalowano tam urządzenia do rekreacji, wypoczynku i realizacji działań członków stowarzyszeń oraz mieszkańców miasta. O sprawie pisaliśmy w artykule „Nowe atrakcje na ul. Dolnej”.

Kolejna odsłona programu dała nam szansę na powtórne uzyskanie wsparcia od Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Po akceptacji wniosku Gminy Miejskiej Lubań została podpisana umowa z PSE. W ramach planowanego zadania zostanie wykonany podjazd dla niepełnosprawnych do budynku wolnostojącego w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu oraz dojście dla niepełnosprawnych do Orlika. Pozyskane środki w kwocie 20 tys. złotych i wkład własny Gminy wynoszący 16 tys. złotych umożliwią również zamontowanie na terenie SP4 urządzeń siłowni zewnętrznej, w tym jednego przyrządu dla niepełnosprawnych.

Przypominamy, że program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...