Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
03-08-2020

1 sierpnia w Lubaniu odbyły się obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

O godzinie 17:00 w centrum miasta zabrzmiały syreny alarmowe przypominające o "godzinie W". Przy obelisku upamiętniającym poległych za Ojczyznę zgromadzili się przedstawiciele władz miasta i powiatu: Zastępca Burmistrza Miasta Lubań Mateusz Zajdel i Starosta Powiatu Lubańskiego Walery Czarnecki, miejscy radni na czele z Przewodniczącym Rady Miasta Lubań Kamilem Glazerem, dyrektorzy miejskich jednostek, szkół, pracownicy Urzędu Miasta w Lubaniu, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Górnych Łużyc w strojach nawiązujących do czasów Powstania Warszawskiego oraz mieszkańcy Lubania i okolic.

Gdy alarm ucichł, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Bartosz Kuświk zaprosił zgromadzonych do wspólnego zaśpiewania hymnu Polski. Następnie delegacje złożyły kwiaty przy tablicy pamiątkowej poświęconej osobom, które oddały życie za Ojczyznę. Uczestnicy obchodów wysłuchali apelu Przewodniczącego Rady Miasta Lubań Kamila Glazera, który przybliżył historię Powstania Warszawskiego i przypomniał o ważnych wartościach w życiu każdego Polaka: patriotyzmie i poczuciu obowiązku wobec Ojczyzny.

Kolejnym punktem obchodów był koncert Dempseya, który odbył się w parku przy Wieży Brackiej. Dempsy to polski raper dumny z bycia Polakiem. W swoich utworach nawiązuje do ważnych wydarzeń historycznych i dba o to, aby pamięć o Ojczyźnie nie zginęła.

O 18:30 w kościele p.w. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się uroczysta msza w intencji poległych za Polskę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...