Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
23-07-2020

W Ośrodku Wsparcia Dziennego jak zawsze jest wesoło i ciekawie. Wakacyjne zajęcia świetlicowe, rozpoczęły się cyklem: „Podróże po kontynentach”.

Zaplanowane zabawy mają na celu rozbudzenie u dzieci ciekawości geografią i poszerzenie wiedzy na temat krajów świata. Zaangażowanie młodych „podróżników” jest dowodem na to, że wiedza podana w atrakcyjny sposób i w interesującej formie zapisuje się w głowie łatwo i przyjemnie.

Przy okazji omawiania Afryki, uczestnicy grali na djembe, wykonywali swoje bębenki, tworzyli maski afrykańskie. Zachwyceni Australią i Oceanią przenieśli Wielką Rafę Koralową na papier, dekorowali mini deski surfingowe. Po zajęciach o Europie, każdy uczestnik wie, że jest 46 państw europejskich i poznał ich stolice. Czy Chińczycy jedzą psy? Czy w Indiach żyją Indianie? Na takie i wiele innych pytań szukali odpowiedzi podczas „podróży” po Azji. Dzieci poznały zaskakującą technikę plastyczną- malowanie herbatą. Sprawdzali czy łatwo jeść pałeczkami? To także było świetną zabawą. Powstało wiele pięknych pióropuszy gdy tematem zajęć była Ameryka Północna. Dzieci dowiedziały się ciekawostek o krajach, zwierzętach i roślinach z Ameryki Południowej. W świetlicy działo się dużo, a wszystko to, w formie zabawy, która daje wiele radości dzieciom, jednocześnie poszerzając ich horyzonty wiedzy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...