Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-07-2020
 • Gmina Miejska Lubań znalazła się na liście gmin objętych dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wnioskowana kwota, czyli blisko 1,2 miliona złotych, powinna trafić do lubańskiego budżetu we wrześniu. Wśród zadań zatwierdzonych do dofinansowania w 2020 r. została ujęta przebudowa ulic: Tkackiej, Mikołaja i Granicznej wraz z odwodnieniem i oświetleniem (więcej w artykule „Środki na Grunwaldzką?”).
 • Niebawem nowy parking przy ul. Ludowej będzie otwarty dla mieszkańców (więcej w artykule „Nowe miejsca parkingowe”).
 • 26 czerwca 2020 r. Gmina Miejska Lubań na mocy aktu notarialnego nieodpłatnie otrzymała prawo własności gruntów niezabudowanych należących do Skarbu Państwa. Tym samym coraz możliwa będzie budowa zachodniej obwodnicy Lubania (więcej w artykule „Zachodnia obwodnica coraz bliżej”).
 • 30 czerwca odbyła się XXV sesja Rady Miasta Lubań. Głównym punktem obrad było udzielenie absolutorium Burmistrzowi Miasta Lubań (więcej w artykule „Absolutorium dla Burmistrza”).
 • Miasto wyłoniło wykonawcę na remonty mostów i kładek miejskich. Prace rozpoczną się 13 lipca naprawą mostu przy ul. Łużyckiej (więcej w artykule „Rusza remont mostu i kładki dla pieszych na Siekierce”).
 • Samorząd podpisał umowę na odnowienie oznakowań poziomych dróg gminnych i wewnętrznych na terenie miasta Lubań. Odnowione zostaną m.in. przejścia dla pieszych, linie segregacyjne, symbole na parkingach, stanowiska postojowe dla niepełnosprawnych (kolor niebieski) czy linie warunkowego zatrzymania się przed przejściem dla pieszych. Wartość prac: 48 708 zł.
 • Lubański samorząd podpisał umowę na wykonanie zadania „Rozbudowa oświetlenia ulicznego przy ul. Polnej w Lubaniu”. W ramach prac zamontowanych zostanie m.in. sześć lamp wraz z oprzyrządowaniem. Przedsiębiorstwo ELTOR Sp. komandytowa z Lubania wykona inwestycję do 30 września. Wartość zadania: 23 370 zł.
 • Na Kamiennej Górze trwają prace badawcze. Udało się wykonać 19-metrowy odwiert i dotrzeć do sztolni nr 1. Celem wierceń było dotarcie do korytarza i ustalenie długości "zawału" od strony ul. Parkowej. Prace prowadzone są przez Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc.
 • Trwają prace nad wykonaniem dokumentacji technicznej, planowanej wymiany oświetlenia miejskiego na energooszczędne. W budżecie miasta na ten cel zabezpieczono 150 tys. złotych.
 • W najbliższych tygodniach samorząd zamierza przystąpić do generalnego remontu ciągu pieszego przy ul. Kazimierza Wielkiego. Chodnik biegnie pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Górniczą.
 • Podczas tegorocznych wakacji powstanie plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 5. Koszt wyposażenia placu wynosi 50 tys. złotych. Dalsza rozbudowa placu zabaw będzie możliwa jeszcze w tym roku. Warunkiem jest otrzymanie grantu, z fundacji związanej z PGE GiK S.A.
 • Miejski Dom Kultury w Lubaniu poszukuje kreatywnych instruktorów. Chętnie widziane będą osoby, które mają odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w prowadzeniu zajęć edukacyjno-artystycznych. Okres zatrudnienia będzie obejmował: wrzesień 2020 - czerwiec 2021 więcej.
 • Trwa zbiórka zakrętek dla Natalii Trefler, która potrzebuje rehabilitacji. Zakrętki można przynosić do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 więcej.
 • W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży miejskiej biblioteki w ratuszu pachnie nowościami. Zakup książek możliwy był dzięki udziałowi w "Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 • Zajęcia dla dzieci w sieci. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza wszystkie dzieci na on-linowe zajęcia. Zadanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.
 • Miejski Domu Kultury w Lubaniu zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjne warsztaty wokalne, które odbywają się pod kierunkiem instruktora Krzysztofa Kucharczyka. Zajęcia prowadzone są w każdy czwartek o godz.10.00 więcej.
 • W jednym z najbardziej prestiżowych czasopism mineralogicznych, Mineralogical Almanac" ukazała się relacja z Sudeckiego Festiwalu Minerałów, to wielki sukces lubańskiego eventu więcej.
 • Muzeum Regionalne jest współtwórcą wystawy o walorach geoturystycznych czeskich i polskich geoparków. Niebawem wystawa będzie pokazana w Lubaniu więcej.

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...